Jump to content

Suprug želi samostalno skrbništvo


mirela84

Preporučene objave

Poštovanje svima. 

Prvo, da ukratko pojasnim situaciju zajedničkog skrbništva. 

-zbog moje teže bolesti,lod bivšeg supruga djeva stanuju a ja imam pravo na viđanje, pozive i plaćanje alimentacije. 

Imamo i nadzor obitelji. 

-suprug gotovo da ne komentira u vezi djece, uboh razboda se "sveti" preko djece 

-starija kći (13) želi ostat živjet s ocem. 

On želi pokrenuti samostalno skrbništvo, a ja želim biti prvi skrbnik barem mlađem djetetu

Pitanja/

-na osnovu čega može tražiti samostalnu skrb? 

-da li se u tom slučaju gleda što je najpoboljnije za djete(ja imam bolju plaću, prelazim u zajedničku kuću, bolest je pod lontrolom. 

-kad sam pitala na Centru da želim da djeca žive sa mnom, rečeno je da samo ispunjavam Zahtjev za promjenom adrese stanovanja djece. Što onda ide nakon toga? 

Mislim da bi bilo dobro da angažiram odvjetnika.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 04. 08. 2022. u 19:35, Ancica je napisao:

1. treba vam odvjetnik.

2. koja bolest je u pitanju?

3. kaj vam znači zajednička kuća?

4. koliko godina ima mlađe dijete?

5. razvod je u tijeku?

6. temeljem čega djeca žive kod njega? privremene mjere ili presude?

2.nasljedna,osihička

3.suvlasništvo

4.5

5.već sporazumo razvedeni

6.temeljem Plana o zajedničkoj skrbi, gdje je navedeno da s obzirom na moje psihičko stanje, djeca žive kod oca. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Roditelj koji traži samostalnu skrb mora dokazati da je zajednička skrb u proteklom razdoblju bila protivna interesima djece - ako ste Vi, primjerice, opstruirali zadovoljavanje dječjih potreba u bilo kojem smislu, protivili se medicinskim zahvatima, niste davali suglasnost za promjenu prebivališta ili ishođenje osobnih iskaznica, što je sve otežavalo skrb o djeci i slično. To je u praksi teže dokazati, pogotovo ako stoji ovo što pišete, da je Vaša bolest pod kontrolom itd.

Što se tiče promjene mjesta stanovanja djece, tu moraju biti posebno dobri razlozi zašto djeci ne bi bilo dobro s ocem, i zašto bi im bilo bolje s Vama. Slažem se, možda bi Vas odvjetnik lakše vodio kroz postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija