Jump to content

Izmjena vlastoručne oporuke i nasljednika


Dietrich

Preporučene objave

Pozdrav,

Majka je preminula prije nekoliko godina. S nama su stanu je živio očuh vise od 20 god. s kojim je bila nevjencana. Majka mu je oporučno (pitanje pod kojim okolnostima, posto je nazalost bila jako bolesna i nismo svi sjeli i o tome razgovarali, a ja sam u drugom gradu) ostavila stan u kojem smo svi živjeli i u kojem sam prakticki odrastao. On je sada upisani vlasnik stana temeljem oporuke.

Nakon toga on predaje meni svoju vlastoručnu oporuku da nakon njegove smrti nekretninu i sve njegove pokretnine ostavlja meni  (sve kristalno jasno piše, oporuka je valjana). Sve je usmeno prilikom predaje oporuke dogovoreno pred bilježnikom premda nisam siguran da li to uopce ima nekakvu težinu.

Sada je očuh upoznao novu osobu koja živi u tom stanu s njim takodjer u izvanbračnoj zajednici. Odnosi su među nama sada drugaciji, nije vise kao prije,distancirao se od mene i moje obitelji.

PITANJE- U slucaju da on za vrijeme života napravi neku novu oporuka, ne želi više da ostavi meni tj. predomisli se ili štogod, koja su moja prava i da li ih ja uopće imam?

Vlasnik stana je od pocetka bila moja majka do trenutka njene smrti dakle nasljedjivanja temeljem njene oporuke.

Hvala unaprijed!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Filip1002 je napisao:

Majka mu je oporučno (pitanje pod kojim okolnostima, posto je nazalost bila jako bolesna i nismo svi sjeli i o tome razgovarali, a ja sam u drugom gradu) ostavila stan u kojem smo svi živjeli i u kojem sam prakticki odrastao.

Da bi oporuka bila valjana, majka nije bila dužna raspravljati s drugima o svojim željama.

prije 2 sati , Filip1002 je napisao:

On je sada upisani vlasnik stana temeljem oporuke.

Jeste li tražili svoj nužni dio iza majke?

prije 2 sati , Filip1002 je napisao:

PITANJE- U slucaju da on za vrijeme života napravi neku novu oporuka, ne želi više da ostavi meni tj. predomisli se ili štogod, koja su moja prava i da li ih ja uopće imam?

Nikakva, on je ovlašten samostalno raspolagati sa svojom imovinom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija