Jump to content

Administrativna zabrana i blokada Fina


TessaB

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Molila bih informaciju, imam administrativnu zabranu na plaću za 2 kredita, iznos cca 1200 kn (neto plaća mi je 4400 kn, a to već prelazi 1/4 uz moju suglasnost) 

Dobila sam ovrhu za HT d.d. te je poslano na Finu, i blokiran mi je račun.

Namjeravam otvoriti zaštićeni račun, te dati ga poslodavcu, no nejasan mi je dio, koliko bi zapravo poslodavac uopće uplacivao na tekući (redovni) račun, ako je adm. zabrana već prešla iznos od 1/4 neto plaće?

Da li sve ide na zaštićeni (osim iznos za kredite), ili ostatak nakon kredita ide na 3/4 ?

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovjereno je kod javnog bilježnika, tj Ugovor na kojem je naznačeno kako se naplaćuje putem redovne plaće te poslan dopis od strane Kreditora na adresu poslodavca, jer je poslodavac morao ovjeriti Potvrdu Poslodavca gdje je također potpisano kako se iznos plaća putem administrativne zabrane.

 

Tako je za oba kredita.

 

Neznam da li ste na to mislili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema ovome što ste naveli, moguće je da se radi o zapljeni po pristanku dužnika sukladno čl. 202. Ovršnog zakona. Međutim, ovakvo postupanje poslodavca je protuzakonito po čl. 173. Ovršnog zakona. Tako da bi bilo dobro da provjerite sa poslodavcem, da li se administrativna zabrana kod Vas uistinu provodi na temelju isprave po čl. 202. OZ-a. A ovo je pak bitno radi prvenstava naplate ovrhe koja je na FINA-i.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija