Jump to content

RTV pretplata, boravište, preporuceno pismo od hrt-a


htmots

Preporučene objave

Poštovanje.
Zivim u iznajmljenom stanu gdje imam boravšte u Osijeku dok mi je prebivalište u Sisku kod roditelja.
Pocetkom 1. mjeseca mi je inkasator zakucao na vrata. Rekao mi je da moram placati pristojbu na što sam mu odgovorio da vec placam (moji roditelji) na prebivalištu u Sisku misleci na stavku zakona o jednom kucanstvu. Inkasator je sastavio zapisnik da posjedujem računalo (kojeg je vidio s vrata) i mobitel te da odbijam placati jer vec placam na adresi gdje imam prebivalište i rekao mi je da ce HRT poslati riješenje o tom prigovoru. Zapisnik sam potpisao.
Danas mi je dosla preporucena pošta od hrt rj gospodarstva tj. obavijest da namjeravaju podnijeti optužni prijedlog zbog osnovane sumnje da nisam prijavio prijemnik kad sam ga nabavio odnosno motorno vozilo kad sam ga registrirao (Inace, inkasator nije mogao znati imam li auto ili ne).

Nije mi problem placati ukoliko tako zakon kaže ali bi volio vaše mišljenje o clanku 34. stavci 2 i 6 i mojoj situaciji. Ne bih volio biti u prekršaju ili da stvar završi na sudu.

I to preporuceno pismo mi više zvuci kao tužba nego nekakvo riješenje što je inkasator rekao da bi trebalo stici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , htmots je napisao:

Poštovanje.
Zivim u iznajmljenom stanu gdje imam boravšte u Osijeku dok mi je prebivalište u Sisku kod roditelja.
Pocetkom 1. mjeseca mi je inkasator zakucao na vrata. Rekao mi je da moram placati pristojbu na što sam mu odgovorio da vec placam (moji roditelji) na prebivalištu u Sisku misleci na stavku zakona o jednom kucanstvu. Inkasator je sastavio zapisnik da posjedujem računalo (kojeg je vidio s vrata) i mobitel te da odbijam placati jer vec placam na adresi gdje imam prebivalište i rekao mi je da ce HRT poslati riješenje o tom prigovoru. Zapisnik sam potpisao.
Danas mi je dosla preporucena pošta od hrt rj gospodarstva tj. obavijest da namjeravaju podnijeti optužni prijedlog zbog osnovane sumnje da nisam prijavio prijemnik kad sam ga nabavio odnosno motorno vozilo kad sam ga registrirao (Inace, inkasator nije mogao znati imam li auto ili ne).

Nije mi problem placati ukoliko tako zakon kaže ali bi volio vaše mišljenje o clanku 34. stavci 2 i 6 i mojoj situaciji. Ne bih volio biti u prekršaju ili da stvar završi na sudu.

I to preporuceno pismo mi više zvuci kao tužba nego nekakvo riješenje što je inkasator rekao da bi trebalo stici.

Prva greška je potpis na njihov zapisnik. Inače im nemojte ništa potpisivati jer način na koji oni utvrđuju imate li Vi uređaj je na rubu zakona. Ono što bih Vam ja savjetovao je da idete na sud i tamo objasnite situaciju jer suci imaju puno više razumijevanja za ovakve situacije. Svakako inkasator ne može znati čiji je kompjutor vidio i je li to od nekog Vašeg prijatelja ili Vaš. Također, inkasator ne može znati kada ste Vi nabavili neki svoj uređaj i je li to bilo baš toga dana kad je on došao, a uređaj ste nabavili od prijatelja bez računa. To je svakako moguće. Tako da ne trebate se bojati njihovih prijetnji jer to im je jedini način da inkasiraju, s tim da su plaćeni po broju prijava. Svakako je shvatljivo da ste smatrali da ne morate plaćati ako već roditelji plaćaju, a s njima inače živite. Čini se da imate više argumenata koji bi trebali biti dostatni da Vas sud oslobodi u slučaju prekršajnog postupka. Ne bi bilo zgorega da si uzmete i branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija