Jump to content

Odvjetnicka naknada za upravnu tuzbu

DrAnte
 Dijeli

Preporučene objave

prije 17 sati , DrAnte je napisao:

Pise u narodnim novinama da je sastavljanje upravne tuzbe 50 bodova. Da li je to 625 kn?

Da.

prije 17 sati , DrAnte je napisao:

Da li se placa ista cifra i za svaki podnesak, dopunu tuzbe, odgovor na tuzbu i sudjelovanje u rocistu?

Ne, to bi bili ostali podnesci koji se plaćaju u iznosu od 50% od naprijed navedenog iznosa.

Dijeli na drugim stranicama

Pitam zato jer moj rodjak je pokrenuo upravnu tuzbu koja ga je kostala 250 bodova od odnosno 3125 kn. Svaki podnesak sudu je morao platiti jos 250 bodova. Mislim da ga i rociste kosta toliko. Zato mi nije bilo jasno kad sam procitao da je to 50 bodova, znaci rodjak placa 5 puta vise.

Nije čudno s obzirom da je jasno naznačeno da je u neprocjenjivim predmetima 50 bodova, a da se u svim procjenjivim predmetima porezne prijave na osnovi podataka iz knjiga koje je obveznik poreza dužan voditi, obrazloženim podnescima u poreznim, carinskim i deviznim predmetima, u postupku izvlaštenja, u postupku pribavljanja lokacijske i građevinske dozvole, u postupcima iz stambenih odnosa, u postupku naknade za imovinu oduzetu za vrijeme Jugoslavenske komunističke vladavine, kao i u drugim upravnim postupcima primjenjuje nagrada po Tbr. 7. t. 1. 

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

• No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

• Napravi novi...

Važna informacija