Jump to content

Zaštita skladbe od krađe preko Certilie


jobbrecht

Preporučene objave

Pozdrav svima, jedno pitanje u vezi zaštiti glazbe od krađe.

Recimo da imam PDF dokument s notama i tekstom i onda ga digitalno potpišem preko Certilie sa svojim OIB-om i otiskom prsta, naznačen je datum. Bi li to na sudu bio dovoljan dokaz da eventualno dokažem svoja autorska prava u slučaju krađe?

uređeno: od jobbrecht
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala.

Što se toga tiče, ZAMP na svom FAQ na web-stranici kaže ovako:

Citiraj

HDS ZAMP ne pruža zaštitu od krađe autorskih djela. Autor koji prijavi djelo u HDS ZAMP-u napravio je svojevrsnu pohranu, na način da HDS ZAMP može potvrditi da je autor djelo zaista i prijavio određenog datuma. No, kako bi se autor apsolutno zaštitio i kasnije mogao dokazati da je on autor određenog djela, savjetuje se da ono što je napisao (glazbu ili tekst) pošalje preporučeno na svoju adresu, te po primitku pošte istu ne otvara. Tako zapečaćena pošta može poslužiti kao dokaz, ukoliko kasnije dođe do spora, s obzirom da se vidi tko ju je poslao i kada.

Je li ova moja varijanta sa Certiliom u biti istovjetna ovom slanju preporučenom pošiljkom, tj. bi li bila jednako 'jaka' kao dokaz na sudu?

Odnosno - ima li smisla da si šaljem vlastite skladbe preporučeno i ne otvaram ako sam to napravio na ovaj način Certiliom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, jobbrecht je napisao:

Je li ova moja varijanta sa Certiliom u biti istovjetna ovom slanju preporučenom pošiljkom, tj. bi li bila jednako 'jaka' kao dokaz na sudu?

Da.

prije 7 minuta, jobbrecht je napisao:

Odnosno - ima li smisla da si šaljem vlastite skladbe preporučeno i ne otvaram ako sam to napravio na ovaj način Certiliom?

Da, uvijek dokaz više ima smisla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija