Jump to content

HRV-i Povećanje mirovine


Imam račun

Preporučene objave

prije 6 sati , Imam račun je napisao:

Pozdrav svima molio bih ako ima zainteresiranih ,za jedan upit to jest odgovor.Promjenom postotka invalidnosti HRV-ia sada imam 20 posto ako dobijem recimo 30 dali imam pravo na novi izračun mirovine.

Ideš na pogoršanje bolesti i možeš dobiti hrvi 30%  onda napraviš zahtjev na mirovinsko za novi omjer rat-mir i dobiješ 40-60% umjesto sadašnjih 50-50%. Neka ti se jave dečki koji su po novom zakonu dobili omjer 50-50%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 14. 08. 2022. u 20:13, huskyCRO je napisao:

Ideš na pogoršanje bolesti i možeš dobiti hrvi 30%  onda napraviš zahtjev na mirovinsko za novi omjer rat-mir i dobiješ 40-60% umjesto sadašnjih 50-50%. Neka ti se jave dečki koji su po novom zakonu dobili omjer 50-50%.

Zašto bi dobio manji omjer od onoga koji je imao ? Može ako umjesto profesionalne dobije opću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , buda2 je napisao:

Zašto bi dobio manji omjer od onoga koji je imao ? Može ako umjesto profesionalne dobije opću.

Poštovani Buda tek sad mi ništa nije jasno,ja imam opču kako onda mogu dobiti manji omjer.Onda mi se ne isplati mrcvariti 2 god za tih 10 posto s 20 na 30.I mene su stigle god 62 gazim.Pozdrav svim Hrvatskim Braniteljima ma gdje god bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Imam račun je napisao:

Poštovani Buda tek sad mi ništa nije jasno,ja imam opču kako onda mogu dobiti manji omjer.Onda mi se ne isplati mrcvariti 2 god za tih 10 posto s 20 na 30.I mene su stigle god 62 gazim.Pozdrav svim Hrvatskim Braniteljima ma gdje god bili.

Poštovani, vi nigdje niste napisali u kojoj ste mirovini da li je potpuni ili djelomični gubitak radne sposobnosti, koliki vam je postotak bolesti nastao u obrani suvereniteta RH a koliki izvan. Tako je kolega buda pretpostavio da imate profesionalnu pa je napisao da možete ostvariti opću. Međutim vi već imate potpunu gubitak tj. opću. Povećanje HRVI s 20 na 30% vam ne povećava mirovinu, nego postotak bolesti nastao u obrani suvereniteta RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Imam račun je napisao:

Poštovani Buda tek sad mi ništa nije jasno,ja imam opču kako onda mogu dobiti manji omjer.Onda mi se ne isplati mrcvariti 2 god za tih 10 posto s 20 na 30.I mene su stigle god 62 gazim.Pozdrav svim Hrvatskim Braniteljima ma gdje god bili.

Povećanje postotka RVI i povećanje vojnog udjela su dvije različite komisije.treba pokušati na obje komisije.nema se što izgubiti ( osim malo vremena ).imate četiri mogućnosti : 

 - možete dobiti povećanje RVI a vojnog dijela ne 

- možete dobiti povećanje vojnog dijela a RVI ne 

-možete dobiti povećanje od obadvije komisije 

-možete dobiti odbijenicu na obje komisije

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , buda2 je napisao:

Povećanje postotka RVI i povećanje vojnog udjela su dvije različite komisije.treba pokušati na obje komisije.nema se što izgubiti ( osim malo vremena ).imate četiri mogućnosti : 

 - možete dobiti povećanje RVI a vojnog dijela ne 

- možete dobiti povećanje vojnog dijela a RVI ne 

-možete dobiti povećanje od obadvije komisije 

-možete dobiti odbijenicu na obje komisije

 

 

Ove dvije riječi "možete" i "dobiti"

Kao kad kažeš možež odigrad eurojackpot e sad hočeš li dobiti to je druga priča. Ja sam odigrao prije 14 godina a mogao bi dobiti nagodinu.😂

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , buda2 je napisao:

Povećanje postotka RVI i povećanje vojnog udjela su dvije različite komisije.treba pokušati na obje komisije.nema se što izgubiti ( osim malo vremena ).imate četiri mogućnosti : 

 - možete dobiti povećanje RVI a vojnog dijela ne 

- možete dobiti povećanje vojnog dijela a RVI ne 

-možete dobiti povećanje od obadvije komisije 

-možete dobiti odbijenicu na obje komisije

postoji mogućnost i manjeg postotka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , buda2 je napisao:

Povećanje postotka RVI i povećanje vojnog udjela su dvije različite komisije.treba pokušati na obje komisije.nema se što izgubiti ( osim malo vremena ).imate četiri mogućnosti : 

 - možete dobiti povećanje RVI a vojnog dijela ne 

- možete dobiti povećanje vojnog dijela a RVI ne 

-možete dobiti povećanje od obadvije komisije 

-možete dobiti odbijenicu na obje komisije

Bravo jednostavno i razumljivo,u potpunosti se slažem.Hvala svima što ste si dali truda da mi ipak olakšate daljnje odluke.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , huskyCRO je napisao:

Ove dvije riječi "možete" i "dobiti"

Kao kad kažeš možež odigrad eurojackpot e sad hočeš li dobiti to je druga priča. Ja sam odigrao prije 14 godina a mogao bi dobiti nagodinu.😂

Izlazak na komisiju ne garantira ništa.najčešći "komentar" komisije glasi : suglasni smo da pogoršanje postoji ali ne u tom obliku koji bi promjenio omjer.po vještaka ostaje prijašnji ( iliti sadašnji )  omjer.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podaci i izvori iz većinom iz ovog Legalis foruma.

Opća nesposobnost HRVI, mirovina ostaje ista ako se invalidnost poveća s 20 na 30 posto. Mirovina se može povećati ako se poveća vojni dio,  može se i smanjiti ako se smanji vojni dio.  Mirovina se ne može povećati ako je vojni dio 100  posto ili se može ukinuti ako se utvrdi da je invalidnost u svezi rata do 19 posto, također ako se osoba zaposli na 3,5 sata ili više.

Ako se povećava  samo invalidnost sa 20  na 30 posto dobije se 38,25 kuna mjesečno više.

Mirovina ili invalidska mirovina se povećava kada se dobije HRVI Rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 minuta, dara4 je napisao:

Podaci i izvori iz većinom iz ovog Legalis foruma.

Opća nesposobnost HRVI, mirovina ostaje ista ako se invalidnost poveća s 20 na 30 posto. Mirovina se može povećati ako se poveća vojni dio,  može se i smanjiti ako se smanji vojni dio.  Mirovina se ne može povećati ako je vojni dio 100  posto ili se može ukinuti ako se utvrdi da je invalidnost u svezi rata do 19 posto, također ako se osoba zaposli na 3,5 sata ili više.

Ako se povećava  samo invalidnost sa 20  na 30 posto dobije se 38,25 kuna mjesečno više.

Mirovina ili invalidska mirovina se povećava kada se dobije HRVI Rješenje.

Hvala poštovani evo polako čemo mi to riješiti,sada mi je pa gotovo sve jasno i što trebam raditi ako hoću.Pozdrav svima koji su mi pomogli i izdvojili svoje vrijeme.Pozdrav svim Hrvatskim Braniteljima ma gdje bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

molio bi da mi netko objasni u mirovinu sam otišao 2009 Opća nesposobnost 50 rat 50 mir prvo vještaćenje bez statusa hrvi  2018 podnosim dokumentaciju za priznavanje statusa za hrvi stručnu procjenu prođem odmah jednom izađem na komisiju vjeće vještaka i dobijem iz prve 20 hrvi pošto sa hrvi polazni faktor mi se mijenja u 185 predam papire na mirovinski povečaju mi mirovinu ali po kosoričinom zakonu mi smanje 10 posto nakon osam mjeseci podnosim ponovo dokumentaciju za pogoršanje prvo stupanska mjenja omjer u 60 rat 40 mir zagreb odbije ostaje 50  50 zato mi nije jasno kako nekima koliko vidim i takvi su komentari da ti mogu smanjiti omjer jer imam namjeru ponovo zatražiti drugi put pogoršanje mirovina mi je u kunama jebeš euro 4920 kuna sada sa usklađivanjem preko pet godina imam 68 dragovoljac od 1990 ustrojni ćin imam borbeni sektor 1576 dana dok kod budem mogao tražit ču svoja prava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , jozo123123 je napisao:

molio bi da mi netko objasni u mirovinu sam otišao 2009 Opća nesposobnost 50 rat 50 mir prvo vještaćenje bez statusa hrvi  2018 podnosim dokumentaciju za priznavanje statusa za hrvi stručnu procjenu prođem odmah jednom izađem na komisiju vjeće vještaka i dobijem iz prve 20 hrvi pošto sa hrvi polazni faktor mi se mijenja u 185 predam papire na mirovinski povečaju mi mirovinu ali po kosoričinom zakonu mi smanje 10 posto nakon osam mjeseci podnosim ponovo dokumentaciju za pogoršanje prvo stupanska mjenja omjer u 60 rat 40 mir zagreb odbije ostaje 50  50 zato mi nije jasno kako nekima koliko vidim i takvi su komentari da ti mogu smanjiti omjer jer imam namjeru ponovo zatražiti drugi put pogoršanje mirovina mi je u kunama jebeš euro 4920 kuna sada sa usklađivanjem preko pet godina imam 68 dragovoljac od 1990 ustrojni ćin imam borbeni sektor 1576 dana dok kod budem mogao tražit ču svoja prava

Drugostupanjska može potvrditi rješenje prvostupanjske ili vratiti na prvobitno stanje.na komisiju u vezi pogoršanja možeš pristupati kad god Ti u rješenju piše pogoršanje.da li će drugostupanjska ili i prvostupanjska promijeniti ostaje na njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija