Jump to content

RTV pristojba , stan u kojem su živjeli pokojni roditelji


sasabcp

Preporučene objave

U svom stanu uredno plaćam pristojbu . Moji sad pokojni roditelji su živjeli u drugom  stanu isto mojeg vlasništva. Pristojba je glasila na ime pok.oca . Mama je nakon očeve smrti plaćala pristojbu dok nije preminula  . Sada tu nitko ne živi, stan je moj a pristojbu već plaćam na svojoj adresi. Pitanje je da li moram plaćati pristojbu i tamo ili mogu otkazati tu pretplatu. Tamo ima jedan TV 

Lp i hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A pogledao sam , to je nejasni čvor . HRT tupi svoje , sad se pojavila i neka presuda upravnog suda na temu pretplate , kontrole i odjavljivanja prijemnika . Kako bilo, roditelji su mi umrli ,imovine nisu imali , nema nikog za ovršiti. Ja sam vlasnik TV prijemnika u tom stanu koji je 250 metara udaljen od mog stana . Kao vlasnik prijemnika dužan sam plaćati pristojbu a to već radim ,valjda nema veze šta taj prijemnik nije fizički u stožernom kućanstvu . Kako je praksa ovršivanja opasna stvar eto pitam dodatno da ne bi nastradao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , sasabcp je napisao:

A pogledao sam , to je nejasni čvor . HRT tupi svoje , sad se pojavila i neka presuda upravnog suda na temu pretplate , kontrole i odjavljivanja prijemnika . Kako bilo, roditelji su mi umrli ,imovine nisu imali , nema nikog za ovršiti. Ja sam vlasnik TV prijemnika u tom stanu koji je 250 metara udaljen od mog stana . Kao vlasnik prijemnika dužan sam plaćati pristojbu a to već radim ,valjda nema veze šta taj prijemnik nije fizički u stožernom kućanstvu . Kako je praksa ovršivanja opasna stvar eto pitam dodatno da ne bi nastradao.

Uzmite taj Tv i maknite ga iz tog stana ako već nitko ne živi. Onda odjavite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Ovo ne bi trebalo biti ne znam kako komplicirano, smrt "obveznika" je vrlo legitiman razlog za prekid te "obveze". Ukoliko je stan prazan nema nikakve bojazni da bi nekoga mogli "uloviti".

https://arhiv-www.hrt.hr/fileadmin/dokumenti/ODJAVA_FIZIC__KE_NOVA.pdf

Jedina moguća komplikacija bi bila da gladan i žedan inkasator potpiše obveznika, ali da kasnije dođe do suda kako je krivotvorio potpis preminule žene, to bi zaista bilo čak i ispod njihovog nivoa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija