Jump to content

Ne vraćanje vozila i registracija bez vlasnika


samanyu

Preporučene objave

Pozdrav, neznam da li je dobar forum, ali ukratko da opišem svoju situaciju.

Svoje vozilo dao sam šogorici na korištenje, te ga ona nakon isteka registracije nije htjela vratiti. Također je uspjela auto sama registrirati bez moje osobne ili punomoći (istek registracije je bio dana 24.06.2022.).

Što mogu učiniti da mi se auto vrati?

Kako je moguće registrirati auto bez osobne ili punomoći vlasnika, da li se tu radi o kaznenom djelu?

uređeno: od samanyu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , samanyu je napisao:

Pozdrav, neznam da li je dobar forum, ali ukratko da opišem svoju situaciju.

Svoje vozilo dao sam šogorici na korištenje, te ga ona nakon isteka registracije nije htjela vratiti. Također je uspjela auto sama registrirati bez moje osobne ili punomoći (istek registracije je bio dana 24.06.2022.).

Što mogu učiniti da mi se auto vrati?

Kako je moguće registrirati auto bez osobne ili punomoći vlasnika, da li se tu radi o kaznenom djelu?

Kolega Vam je dobro napisao, s tim da imajte u vidu odredbu Kaznenog zakona kod kaznenog djela utaje da se mora raditi o vrijednosti predmeta (automobila) koja je preko 60.000 kn kako bi se pokrenuo kazneni postupak po službenoj dužnosti, u protivnom ćete morati pokrenuti kazneni postupak privatnom tužbom. Ipak, ako se uspije dokazati da je Vaša šogorica već u trenutku kada ste joj dali u posjed vozilo znala da ga neće kasnije vratiti, tada bi se moglo raditi i o prijevari. Možete, također, podići tzv. Pravu vlasničku tužbu pred građanskim sudom radi vraćanja u posjed stvari. 

Što se tiče registracije bez Vaše punomoći, postoji mogućnost da je

 1. Krivotvorila istu ili

 2. Da joj je netko "preko veze" registrirao

u kojim slučajevima bi se moglo raditi o krivotvorenju isprava ili zlouporabi (još treba vidjeti kakvoj) odgovorne osobe koja joj je registrirala.

Svakako preporučam da si uzmete odvjetnika.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija