Jump to content

Vraćanje novčane naknade burzi nakon 5 godina


Mateja1988

Preporučene objave

Pošrovani,molim Vas informaciju. Naime 2016.god sam se prijavila na burzu te ostvarila pravo na novčanu naknadu od 6.mj. Naime tada sam bila u sudskog sporu sa tvrtkom u kojoj sam radila. U 7.mj 2017 god sam dobila spor i vraćena sam na posao. Međutim sada sam ponovno ostala bez posla i prijavila se na burzu i sada me traže da vratim taj iznos koji sam tada primala kao nezaposlena osoba(a naknadno sam dobila spor). Molim Vas pomoć i savjet. Zašto me do sada to nije nitko potraživao i dali postoji zastara za takav slučaj? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potraživanja temelje na čl. 75. Zakona o tržištu rada. Za sjecanje bez osnove zastara nastupa nakon 5 godina, a počinje teći prvog dana poslije dana kada je vjerovnik imao pravo zahtijevati ispunjenje svoje obveze. Pa bi kod Vas ovaj rok računanja zastare bio prvi idući dan od dana pravomoćnosti sudske odluke u radnom sporu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Borbena7 je napisao:

Potraživanja temelje na čl. 75. Zakona o tržištu rada. Za sjecanje bez osnove zastara nastupa nakon 5 godina, a počinje teći prvog dana poslije dana kada je vjerovnik imao pravo zahtijevati ispunjenje svoje obveze. Pa bi kod Vas ovaj rok računanja zastare bio prvi idući dan od dana pravomoćnosti sudske odluke u radnom sporu.

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija