Jump to content

MORH otkaz


ivan1406

Preporučene objave

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Vaša prava ovise o tome da li Vam je profesionalna nesposobnost za rad uzrokovana djelomično s tom profesionalnom bolešću? I da li Vam je prije otkaz poslodavac ponudio neko drugo radno mjesto, a da ste Vi tu ponudu neopravdano odbili?

Pozdrav, nisam siguran dal sam shvatio prvo pitanje ali profesionalna nesposobnost mi je uzrokovana tom bolescu koja mi je dijagnosticirana. Nisu mi ponudili neko drugo mjesto. Zanima me jos zna li tko jel to Morh automatski isplacuje ako se utvrdi profesionalna nesposobnost ili je potrebno angazirati odvjetnika pa preko njega to potrazivati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Borbena7 je napisao:

U tom slučaju imate pravo na otkazni rok i na otpremninu najmanje u dvostrukom iznosu od iznosa koji bi Vam inače po zakonu pripao. Ne treba Vam odvjetnik ukoliko dobijete ispravno utvrđena prava od strane poslodavca.

Zasto najmanje u dvostrukom iznosu? Gdje to mogu vidjeti u zakonu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Od koga ste to dobili?

Smatrate da imate osnovu za žalbu?

Dobio sam od Ministarstva obrane, njihove prvostupanjske zdravstvene komisije, zdravstvene službe.

Mislim da zalba nece nista promijeniti osim sto cu dobiti na vremenu zbog cega bih i podnio zalbu. Vise me zanima ova prica oko otpremnine da budem spreman jednom kad dobijem rjesenje o otkazu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija