Jump to content

Deložacija


Anitika999

Preporučene objave

Poštovanje i lijep pozdrav svima :)
Molim Vas da mi pomognete.
Imam 42 godine i živim s majkom u kući koju je naslijedila od njene majke tj moje bake.
Imam i brata.
Ja sživim na katu kuće,majka u prizemlju.
Imam s njom stalno problema tj nemam slobodu,provjerava me,ulazi mi u kuću a auz to sam bila uz nju cijelo vrirjeme zadnjih 20 godina jer ne želi izaći iz kuće,nabavljala sam joj namirnice i sve ostalo kaj je potrebno čovjeku za život.
24 .12 ove godine dogodilo se da sam jednom u životu se njoj suprotstavila,točnije nije joj nešto pasalo,došla je kod mene u stan počela me gurati i čupati(to nije prvi put) i prvi put sam joj vratila.
Zvala je policiju a ja sam zavržšila iz arešetaka jer sam taj dan popila 2 pive i naravno napuhala sam nešto sitno.
Možda sve to nije bitno ali htjela bih obrazložiti cijelu situaciju da dobijem čim točniji odgovor.
Sud je bio nakon zatvora nakon čega je sutkinja odlučila da do 24.6 ove godine ona nema pravo dolaziti k meni niti ja k njoj.
Sad je prošlo to vrijeme zabrane od 6mj i opet me tjera iz kuće tvrdeći da ja nemam pravu na ništa da cijela kuća ostaje bratu.
E sad,mene zanima...
1.Da li imam pravo na nužni dio ako me izostavi iz oporuke?
2.Da li ako sve ostavi bratu a ja imam pravo na nužni dio,da li me onda on mora isplatiti?
3.Ako ja želim otići iz njene kuće sada a imam pravo na nužni dio,jel mogu tražiti da me isplati odmah?
4.Jel imam pravo sada biti u kući a da me ne maltretira?
Od srca hvala unaprijed,Anita ❤️

uređeno: od Anitika999
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Anitika999 je napisao:

1.Da li imam pravo na nužni dio ako me izostavi iz oporuke?

Da, imate.

prije 4 minuta, Anitika999 je napisao:

2.Da li ako sve ostavi bratu a ja imam pravo na nužni dio,da li me onda on mora isplatiti?

Da, ako se drugačije ne dogovorite tj. da imate mogućnost koristiti određeni dio koji će biti taj nužni dio.

prije 5 minuta, Anitika999 je napisao:

.Ako ja želim otići iz njene kuće sada a imam pravo na nužni dio,jel mogu tražiti da me isplati odmah?

Ne, nemate to pravo.

prije 5 minuta, Anitika999 je napisao:

4.Jel imam pravo sada biti u kući a da me ne maltretira?

Nemate, ako je to protivno njenoj volji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, imate.

Da, ako se drugačije ne dogovorite tj. da imate mogućnost koristiti određeni dio koji će biti taj nužni dio.

Ne, nemate to pravo.

Nemate, ako je to protivno njenoj volji.

Hvala od srca na odgovorima ❤️
Jedino bih još pitala u vezi ovog zadnjeg Vašeg odgovora.
Znači ona sad mene može istjerati van,bez da me isplati i ja moram biti na cesti npr dok ona ne umre pa ja dobim nužni dio na korištenje,jesam dobro shvatila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Anitika999 je napisao:

Znači ona sad mene može istjerati van,bez da me isplati i ja moram biti na cesti npr dok ona ne umre pa ja dobim nužni dio na korištenje,jesam dobro shvatila?

Tako je. Ona kao vlasnik samostalno raspolaže svojim vlasništvom, pa Vas tako može i deložirati iz svoje nekretnine. Nije Vam dužna isplatiti nužni dio za svoga života, niti ste ga Vi sada ovlašteni tražiti. Tek po njenoj smrti imate pravo na nužni dio, a i bez njega možete ostati ukoliko npr. sa bratom sklopi ugovor o doživotnom ili dosmrtom uzdržavanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan svima prisutnima :)
Imam nekoliko pitanja pa se nadam da će se netko javiti i malo mi pomoći.
Naime,radi se o meni,osoba 38 godina,zaposlena,neudata,bez djece,živim s mamom,ona na katu,ja dolje u prizemlju.
Cijeli život od 6e godine sam trpila psihičko zlostavljanje od oca ,fizičko te seksualno za koje nisam nikome smjela reći a kad sam i smogla hrabrosti priznati oko 16e mama mi nije vjerovala i dalje je ostala sa ocem a ja na ulicu.
Cijeli život se borim sama,otac je umro,5 godina sam otplaćivala njegove dugove,mama je na kraju ovu kuću nasljedila od bake,ne sviđa joj se moj način života,želi da odem van ako mi ne paše onako kako ona želi da živim.
Ima li tu više kakve pomoći od socijalnog,bilo  koga kome se mogu  obratiti da ne bi ostala bez krova nad glavom jer sve želi ostaviti sestri koje ionako nema ovdje već 5 godina i živi u inozemstvu,unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 21. 08. 2022. u 21:12, Anitika999 je napisao:

Koji je postupak,koliko traje i jel mi je dužna u toj deložaciji išta?

Sudskim putem treba tražiti Vaše iseljenje i ispražnjenje nekretnine. Ništa Vam majka ne duguje, ali ćete Vi biti dužni njoj naknaditi sudske troškove ovog postupka. Nema pravila koliko dugo postupak traje, radi se o hitnim postupcima i od 1.11. do 1.4. ove ovrhe se u pravilu ne provode.

Dana 21. 08. 2022. u 21:12, Anitika999 je napisao:

Isto tako zanima me ako imam brata i njemu ostavlja cijelu kuću a meni ništa,koliko je moj nužni dio,hvala :)

Ovisi temeljem kojega pravnog posla mu "ostavlja". Nužni dio iznosi polovicu od zakonskog dijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija