Jump to content

Državni službenik i neplaćeni dopust


hetta

Preporučene objave

Da li moram poslodavcu kad šaljem zahtjev za odobravanje neplaćenog dopusta dokazati ono što navedem da je razlog? Npr. ako je liječenje o svom trošku, ne vidim zašto bi trebao znati gdje se liječim, ako je specijalizirana bolnica odmah će znati i zbog čega. Ako je zbog traženja posla vani - ah, tu ne moram ništa pisati.... Ako je zbog radova na kući u kojoj živim, ali koja nije moje vlasništvo, što, da mi tvrtka koja izvodi radove da potvrdu da su počeli? Ako je zbog školovanja koje nije o trošku poslodavca, onda bi odmah znao što studiram. Itd. 

Mislim, znam da je malo sarkastičan post, ali ozbiljno pitam. Pretpostaviti ću da sve to nije obveza, obveza je dati zahtjev, ali ako ga odbije, može li navesti da je zbog manjka dokumentacije koja potkrepljuje moj zahtjev? I trebam li dati prvo svom nadređenom da vidi/potpiše, pa tek onda šaljem ljudskim potencijalima u Zagreb? 

Dakle, mislim da ste shvatili poantu, pa eto, zanima me što točno moram, a što bi eto, bilo poželjno. I u kojem roku su dužni odgovoriti mi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

iz naslova Vašeg upita proizlazi da ste državni službenik, te shodno tome Vašeg poslodavca obvezuje Kolektivni ugovor za državne službenike i namještenike koji kaže:

Članak 33.

(1) Službeniku i namješteniku se na njegov zahtjev, zbog osobito opravdanih objektivnih ili osobnih razloga može odobriti dopust bez naknade plaće (neplaćeni dopust).

(2) Rješenjem o odobrenom neplaćenom dopustu određuje se opravdanost razloga i razdoblje trajanja neplaćenog dopusta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , hetta je napisao:

Pretpostaviti ću da sve to nije obveza, obveza je dati zahtjev, ali ako ga odbije, može li navesti da je zbog manjka dokumentacije koja potkrepljuje moj zahtjev?

Tako je, odnosno Vama ide u prilog da ga argumentirate.

prije 21 sati , hetta je napisao:

I trebam li dati prvo svom nadređenom da vidi/potpiše, pa tek onda šaljem ljudskim potencijalima u Zagreb? 

Nema potrebe da ide preko nadređenog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija