Jump to content

Davanje otkaza, postoji dug prema firmi


Kolegica1927

Preporučene objave

Dakle, situacija je sljedeca.

Dobila sam novi posao. Odlicno placen. Placa dupla nego na trenutnom poslu. Medutim, imam nekakvo dugovanje prema firmi koju mi oni redovno skidaju s place, potpisala sam to i u tome nije problem. Vec je problem sto bih presla u novu firmu, a od duga ne bjezim. Naravno, nastavila bih ga otplacivati. Moze li mi trenutna firma praviti problem jer zelim dati otkaz i prijeci u drugu? Postoji li nacin da se to dugovanje na primjer prebaci na Finu ili tako nesto? 

Lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Postojanje dugovanja ne utječe na Vaše pravo da možete dati otkaz, a naplata tog duga ovisi o kakvom se točno dugu radi i sa kakvom ispravom je utvrđeno da poslodavac ima potraživanja prema Vama. Također, ovdje bi Vam otkazni rok bio mjesec dana, osim ako Vas poslodavac ne oslobodi od ove obveze.

Radi se o manjku na inventuri u trgovini u kojoj sam bila poslovoda. Potpisala sam papir u kojem priznajem manjak i da pristajem na to da mi se sa place mjesecno skida odredeni iznos. 

uređeno: od Kolegica1927
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Kolegica1927 je napisao:

Potpisala sam papir u kojem priznajem manjak i da pristajem na to da mi se sa place mjesecno skida odredeni iznos.

Ako je taj "papir" dobro sročen, onda može biti ovršna isprava putem koje se poslodavac može u ovršnom postupku prisilno namiriti od Vas. Naravno, ovo vrijedi samo ako ne postignete sporazum o budućoj dobrovoljnoj otplati duga. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija