Jump to content

iskustva od 23.02


anonimno

Preporučene objave

Iznosim par specifičnih pitanja:

 

- Zakon o OPĆEM upravnom postupku - što je opće u tom zakonu

- Tko je zastupnik teško bolesnim osobama

- Tko nemože biti zastupnik i punomoćnik u postupku

- Izvanredni pravni lijek, ukidanje i mijenjanje pravomoćnog rješenja na zahtjev i uz odobrenje stranke - tri uvjeta

- Kad se naiđe na pitanje koje se pojavilo u postupku bez kojeg se rješenje nemože donijeti a stranka je pokrenula postupak rješavanja tog pitanja kakav se Zaključak donosi

- koji je datum mjerodavan u upravnom predmetu

- kada se stranac ili osoba bez državljanstva mogu primiti u državnu službu

- što je sa poglavarstvom kada gradonačelnik da ostavku

- kojim se aktom ustrojavaju upravni odjeli u JLS

 

Ovo su neka specifična pitanja iz kojih se od kandidata traži razumijevanje i korištenje zakona i ispitivaći su tražiloi kratke i koncizne odgovore i izinstirali na terminima.

Pored toga postavljali su i druga uobičajena pitanja koja se susreću na portalu.

Ukoliko se točno i precizno odgovori ne inzistiraju puno dalje.

Naša grupa bila je gotova oko pet sati.

 

Učite sa razumijevanjem tada se lakše prolazi

 

Pozdrav i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam bila 23. na ispitu i mogu potvrditi sve sto je receno....u mojoj grupi nas je bilo 6 i svi smo prosli. Imali smo dobru komisiju. Stvarno su ljubazni i susretljivi. Ne zahtijevaju nikakve duge odgovore - prekidaju, andopunjavaju, sugeriraju.

Ja sam pravnica i imala sam isti tretman kao i ostali. Svi savjeti koji su ovdje do sada objavljeni zlata vrijede, a najvise onaj da pricate.....nemojte si dozvolit tisinu.....

sto se tice pitanja uglavnom su nabrojana......Europsku uniju pita novine...ali ne zamjera ako neznate....npr. da je Slovenija uvlea Euro od 01.01.2007., u kojoj je Hrv. trenutno fazi....ma nista strasno......

Sretno svima! :xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija