Jump to content

Redoviti otkaz ugovora o radu

delilah0207
 Dijeli

Preporučene objave

Poštovani,

Zaposlena sam kod istog poslodavca od 1.12.2013. te sam dobila ponudu za drugi posao koji mi uvjetima odgovara i htjela bi dati otkaz u firmi u kojoj sam trenutno. U ugovoru o radu koji sam potpisala piše da je otkaz ugovora o radu sukladan Zakonu o radu i nigdje nije naveden otkazni rok koji moram ispoštovati. S obzirom da bi me novi poslodavac pričekao do mjesec dana da počnem s radom kod njih, a sadašnji poslodavac je težak za bilo kakve dogovore zanima me je li novi posao opravdan razlog da otkazni rok iznosi 30 dana kako piše u ZOR-u (ako radnik redovito otkazuje ugovor o radu otkazni rok ne može biti dulji od 30 dana ako za to ima važan razlog) ili bi morala odraditi 2 mjeseca otkaznog roka s obzirom na godine rada u istoj firmi? Da li je to 30 radnih dana ili 30 dana neovisno o nedjeljama i neradnim radima koje inače ne bi radila prema ugovoru? Godišnjeg odmora mi je ostalo još 9 radnih dana za 2022., mogu li tražiti korištenje godišnjeg unutar otkaznog roka ili isplatu za preostale dane koje nisam koristila?

hvala na pomoći

Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Otkazni rok Vam iznosi 30 dana. Uračunavaju se svi dana, a ne samo radni dani, te bi za vrijeme otkaznog roka trebali iskoristiti preostale dane godišnjeg odmora. Ukoliko ovo radi organizacije rada nije moguće, tada imate pravo na isplatu pripadajućeg neiskorištenog godišnjeg odmora. 

Hvala na odgovoru!

Dakle sadašnji poslodavac me ne može držati dulje od 30 dana?

Samo napišem otkazno pismo:

poštovani xy,dana xy dajem redoviti otkaz ugovora od radu s otkaznim rokom od 30 dana sukladno ZOR-u završno s xy datumom te podnosim zahtjev za korištenjem/isplatom neiskorištenog djela godišnjeg odmora za 2022. (ovisno s mogućnostima organizacije rada u firmi) ...

I predam ga poslodavcu?

Prvi otkaz mi je i dosta sam zbunjena oko svega, a ne želim propustiti priliku za novi posao jer mi je to veoma bitno. Moram li navoditi razloge davanja otkaza ili mogu to zadržati za sebe jer ne želim da itko u firmi zna za to? Dobila sam savjete da probam sa sporazumnim raskidom ugovora, ali sadašnji poslodavac voli odugovlačiti s odlukama i nije lak za ikakve dogovore pa želim da to bude sve u skladu sa zakonom bez da inzistira na duljem otkaznim roku jer time postoji mogućnost da izgubim novu poslovnu priliku. A s obzirom da je moj ugovor o radu napisan na taj način da se za sve primjenjuje zakon o radu i nigdje ne pišu nikakvi rokovi/dani ili išta vezano za otkazni rok želim biti sigurna da mogu dati redoviti otkaz, odraditi otkazni rok 30 dana i mirne duše otići na novi posao.

Hvala još jednom!

prije 4 sati , delilah0207 je napisao:

Dakle sadašnji poslodavac me ne može držati dulje od 30 dana?

Da, tako je.

Samo napišem otkazno pismo:

poštovani xy,dana xy dajem redoviti otkaz ugovora od radu s otkaznim rokom od 30 dana sukladno ZOR-u završno s xy datumom te podnosim zahtjev za korištenjem/isplatom neiskorištenog djela godišnjeg odmora za 2022. (ovisno s mogućnostima organizacije rada u firmi) ...

I predam ga poslodavcu?

Da, po mogućnosti da imate dokaz da ste predali otkaz, odnosno da ga je on zaprimio.

Moram li navoditi razloge davanja otkaza ili mogu to zadržati za sebe jer ne želim da itko u firmi zna za to?

Ne, to je Vaša privatna stvar.

Dobila sam savjete da probam sa sporazumnim raskidom ugovora,

Na ovaj Vaš pisani otkaz on mora odgovoriti i to bi trebalo biti u obliku odluke da sporazumno raskidate radni odnos, te da do prestanka imate određena prava i obveze kao što su otkazni rok (on ga se može odreći ili ga može skratiti, ako se Vi s tim složite) i godišnji odmor.

Znači, ovaj Vaš pisani otkaz ne isključuje mogućnost da na kraju potpišete odluku o sporazumnom raskidu ugovora o radu.

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

• No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

• Napravi novi...

Važna informacija