Jump to content

Vip obustava ovrhe


Tonety1994

Preporučene objave

Lijep pozdrav,

Zanima me sljedece 17.10 2017 sam raskinuo ugovor sa A1 i obracunato mi je telefonski 6500 kn zbog prijevremenog raskida ugovorq sa moje strane i dogovorili smo da mi posalju papire od raskida i uplatnicu na navedeni iznos..papiri od raskida ugovora su dosli međutim uplatnica nije i zvao sam A1 na sta su rekli da ce uplatnica doci naknadno oke sve 5...uplatnica nije dolazila zvao sam bezbroj puta sta je sa uplatnicom rekli su da njima u sustavu stoji da je poslana i ja kazem da je poslana nebih vas zvao i poslat ce ponovo...ugl da vam malo skratim narqvmo da nisu poslali uplatnicu i 17.10.2019 dolazi od biljeznika prijedlog za ovrhu sa iznosom 16.500 kn u tome je i javno biljeznicka nagrada i ja samh napisao prigovor da nisam nikad dobio uplatnicu i da obustave ovrhu i da vrate na moj dug od 6500 tisuca i zbog novonastale situacije ja cu platit i biljeznika i dobijem rijesenje od biljeznika da je 17.11.2019 A1 obustavio ovrhu po svim tockama i sad mene zanima proslo je znaci 3 god od obustave sad ce skoro 5 od raskida ugovora zanima me moja prava ako oni ponovo nesto pokrenu...lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani zahvaljujem se na brzom odgovoru...

Evo vako dobio sam rijesenje o ovrsnom postupku na temelju vjerodostojne isprave koja je podneta 17.9.2019 za dugovanje 17.10.2017. Javnom biljezniku i 17.10.2019 ovrhovoditelj A1 obustqvlja ovrsni postupak po svemu navedenom po clanku 281.stavka 8 znaci do suda nije ni doslo jer se odvijalo sve kod javnog biljeznika i javnom biljezniku su napismeno poslali da obustqvljaju ovrsni postupak 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje bi bilo ako postoji mogucnost da vam posljem sliku obustave ovrhe pa da vidite ali u cijelosti su se povukli po svemu navedemom....ma javni bipjeznik je imao masu prospusta vip je jos 2019te obustavio ovrsni postupak javni biljeznik je tek na moju inicijativu sto sam bio uporan prije 5 dana dostqvio i pisanim putem to sve

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Tonety1994 je napisao:

Najbolje bi bilo ako postoji mogucnost da vam posljem sliku obustave ovrhe pa da vidite

Možete privatnom porukom.

prije 3 minuta, Tonety1994 je napisao:

ali u cijelosti su se povukli po svemu navedemom

Svejedno nije smio ignorirati zaprimljeni prigovor. Štoviše nije smio obustaviti postupak bez odluke o prigovoru, pa čak i da je prigovor nepravovremen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uglavnom da objasnim Vip je obustavio ovrsni postupak po svim tockama i javni biljeznik je obustavio ovrsni postupak i to imam napismeno sad mene zanima mogu li ono ponovo pokrenut neki ovrsni postupak ako su ga obustavili i javni biljeznik je obustavio postupak po clanku 281 stavka 8 i proslo je 3 godine od toga a i u samom pocetku oni su pokrenuli ovrhu pred jqvnim biljeznikom nakon dvije godine od raskida ugovora...ako oni ponovo pokrenu sta mogu li se sad zalit na zastaru nezz koje su moje opcije javni biljeznik je reko da se nemogu ponovo pokrenut ali to je Vip s njima se nikad ne zna...Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje je u pitanju propust JB i to na Vašu štetu. Jednostavno nije smio obustaviti postupka dok se ne odluči o prigovoru. Ovako imate doneseno rješenje o ovrsi, koje ne bi trebalo biti pravomoćno, a imate i Vaš prigovor koji je ignoriran. Nema razloga zbog kojega bi Vam vjerovnik oprostio ovaj dug, a da stvar bude gora imate već donesno rješenje o ovrsi koje glasi na puno veći iznos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja to ne mogu vijerovat da postoje takvi JB pa njima je ovakav predmet rutinski i da se napravi takav propust...evo jos jedno pitanje i necu vas vise gnjavit danas ce me zvat odvjetnica od A1 posto sam im prosljedio obustavu ovrhe da se dogovorimo sta dalje...posto vidim iz sveg navedenog da cu ja morat platit vise nego sto je bilo moje dugovanje mozete li mi reci tj savjetovat kakav je pristup najbolje imat kad me nazove(naravno podrazumjeva se kulturni) ali mogu li pokusati ispregovarqt otpis kamata,umqnjenje duga barem za kamate ako jednokratno uplatim ako to ne upali nezz placanje na rate ali uz pismeni dogovor od njih odbjetnika da smo se tako dogovorili posto sigurno ste imali slucajeva pa vec imate saznanja kako to s njima funkconira

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Tonety1994 je napisao:

posto vidim iz sveg navedenog da cu ja morat platit vise nego sto je bilo moje dugovanje

Ne znači da morate. U spisu je Vaš prigovor i rješenje o ovrsi nije moglo ili smjelo postati pravomoćno. I dalje vrijedi da se o prigovoru treba odlučiti.

prije 1 sat, Tonety1994 je napisao:

savjetovat kakav je pristup najbolje imat

Trebate vidjeti što točno traži i na temelju kakve isprave. Nemojte priznavati nikakav dug. Samo slušajte njenu ponudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana evo ovako zvali su me iz odvjetnickog drustva da mi samo jave da su zaprimili obavijest o obustavi ovrhe ali da to nije moguce jer oni se nisu povukli iz postupka i nije im jasno zasto je javni biljeznik to obustavio....i ja kazem da ja to ne znam da bi to trebali iskomunicirat sa javnim biljeznikom valjda JB I A1 znaju zasto je obustavljeno i oni kazu dobro cut cemo se za dalje kad dobijemo objasnjenje od JB....i ja nazovem JB i kazem mu sta su mi rekli I covjek vec vidno iznerviran jer sam ga davio danima dok nisam pismeno dobio obustavu on mi kaze vas zovu sa info pulta iz odvjetnickog drustva koji znaju 30% o vasem predmetu ja sam iskomuniciro tad sa tom i tom i odvjetnickog ureda koja je izjavila da se ovrha obustavi i nije kao imalo potrebe ni odlucivat o prigovoru ni o nicemu kad oni nisu imali namjeru ici na sud i on mi kaze ako se oni u roku od 8 dana ne zale na obustavu ovrhe da to postaje pravomocno i da je taj predmet rijesen....jedino sto on zna iz iskustva da vip takve zastarijele i ne naplative racune ustupi eos matrixu i ekipi..i covjek mi jos kaze vidite jos jednu stvar vas raskid ugovora je 14.10 2017..prijedlog od vipa za ovrhu je 28.9.2019 taj racun je svakako u zastari...eto zanima me vase misljenje i sta ocekivat kad ovi ponovo nazovu iz odvjetnickog ureda....Ispricavam se na duzem textu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Tonety1994 je napisao:

Postovana evo ovako zvali su me iz odvjetnickog drustva da mi samo jave da su zaprimili obavijest o obustavi ovrhe

Bitno je, da li su zaprimili rješenje o obustavi postupka i da li je prošao rok za žalbu.

prije 18 sati , Tonety1994 je napisao:

oni kazu dobro cut cemo se za dalje kad dobijemo objasnjenje od JB

Nemaju se oni što čuti ni sa Vama, a ni sa JB već je potrebno pisanim putem podnositi podneske u JB spis.

prije 18 sati , Tonety1994 je napisao:

on mi kaze vas zovu sa info pulta iz odvjetnickog drustva koji znaju 30% o vasem predmetu

On Vam ovakve stvari ne bi smio govoriti.

prije 18 sati , Tonety1994 je napisao:

ja sam iskomuniciro tad sa tom i tom i odvjetnickog ureda koja je izjavila da se ovrha obustavi 

Mogla je izjaviti što god, ali je njen podnesak o povlačenju prijedloga za ovrhu trebao biti dostavljen u JB spis, a temeljem čega je on smio postupati (mada ne način na koji je postupio zanemarivši Vaš prigovor).

prije 18 sati , Tonety1994 je napisao:

i nije kao imalo potrebe ni odlucivat o prigovoru ni o nicemu kad oni nisu imali namjeru ici na sud 

Ovo je pogrešno. I to je veliki propust JB, jer se ponašao kao da prigovora nema. Bez Vašeg povlačenja prigovora, on nije smio donijeti rješenje o obustavi, pa sve i da se ovrhovoditelj povukao iz postupka. Da je predmet bio na sudu, svakako bi dobili poziv da se očitujete da li povlačite prigovor. 

prije 18 sati , Tonety1994 je napisao:

on mi kaze ako se oni u roku od 8 dana ne zale na obustavu ovrhe da to postaje pravomocno i da je taj predmet rijesen

Nije mi jasno da on njima još uvijek nije dostavio to rješenje. I naravno da će se oni žaliti. Po žalbi će rješenje JB očito biti ukinuto, ako se oni nisu povukli s podneskom iz postupka, a potom se predmet vraća u fazu odlučivanja o Vašem prigovoru. Također, obustava bi po žalbi mogla biti ukinuta i zbog Vašeg prigovora o kojem nije odlučeno.

Kada ste Vi zaprimili to rješenje o obustavi?

prije 19 sati , Tonety1994 je napisao:

jedino sto on zna iz iskustva da vip takve zastarijele i ne naplative racune ustupi eos matrixu i ekipi..

Ne u ovoj fazi postupka.

prije 19 sati , Tonety1994 je napisao:

covjek mi jos kaze vidite jos jednu stvar vas raskid ugovora je 14.10 2017..prijedlog od vipa za ovrhu je 28.9.2019 taj racun je svakako u zastari...

Ni ovo Vam nije smio govoriti. Također je upitno da li je ovo u zastari. 

prije 19 sati , Tonety1994 je napisao:

eto zanima me vase misljenje

Da sam na Vašem mjestu osobno bi otišla kod JB i tražila svoj spis na uvid.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam obustavu dobio u ponedjeljak i to na moj nagovor da mi se da pisanim putem obustava posto sam milijun puta zvao sta je s tim predmetom i on mi je dao u ponedjeljak a obustava bila jos 2019godine...i reko mi je dq ce na mail mi poslat kompletnu dokumentaciju i prigovor i ovrsni postupak...ma mislim strasna situacija uopce ne znam kome da se za ovo obratim da se to izrijesava jer ovo je ludnica a1 pravnu sluzbu ne mozes dobit JB tvrdi ko povjerenik suda da je slucaj gotov odvjetnickom drustvu nista nije jasno....situacija da ne povjerujes a pisanog traga nigdje...i da nadodam odvjetnicko drustvo je 3 godine bilo u uvjerenju da mi cekamo sud jer su oni zaprimilo moj prigovor i ja im kazem pa JB je obustavio postupak oni nisu to vjerovali i evp ssd kad sam izganjo obustavu njima nista nije jasno...meni jasno da jedno odvjetnicko drustvo ne provjeri u 3 godine sta je sa predmetom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Tonety1994 je napisao:

Ja sam obustavu dobio u ponedjeljak i to na moj nagovor da mi se da pisanim putem obustava posto sam milijun puta zvao sta je s tim predmetom i on mi je dao u ponedjeljak a obustava bila jos 2019godine

Što je jb čekao sa tom dostavom? Katastrofa.

Mislite li se žaliti?

prije 2 minuta, Tonety1994 je napisao:

reko mi je dq ce na mail mi poslat kompletnu dokumentaciju i prigovor i ovrsni postupak

To će Vam biti kasno za odluku, da li se žaliti ili ne.

prije 3 minuta, Tonety1994 je napisao:

a1 pravnu sluzbu ne mozes dobit

Ništa od njih, jer će Vas oni uputiti na svog punomoćnika.

prije 4 minuta, Tonety1994 je napisao:

i da nadodam odvjetnicko drustvo je 3 godine bilo u uvjerenju da mi cekamo sud jer su oni zaprimilo moj prigovor

Ovo je posve opravdano očekivanje ovrhovoditelja.

prije 4 minuta, Tonety1994 je napisao:

.meni jasno da jedno odvjetnicko drustvo ne provjeri u 3 godine sta je sa predmetom

To ste Vi trebali požurivati, a ne oni. Oni su prekinuli zastaru, kamate idu i njima je dobro. Vama je bilo u interesu ovo što prije okončati, a ne njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali najapsurdnije je sto odbjetnicko driatvo ima moj prigovor i oni su u uvjeremju bili da cekaju rociste dok im ja nisam mailom poslao obustavu ovrhe a ja garantiram da on njima ni nece poslat ovu obustavu od ponedjwljka jer on smatra da je gotov slucaj jer on je kao oko obustave tad komuniciro sa nekim i osvjetnickog drustva a ja se necu zalit na obustavu kad sam se zalio na ovrsni postupak...i sad me zivo zanima koji su tu moguci scenariji jasno mi je scenario ako se oni zale na obuatavu da to ide sve na pocetak i da se onda cak mozda bolje s njima dogovorit na neku odplatu sa uvijetom da mi daju napismeno da je dogovor postignut na otplatu al me zanima scenario ako se oni ne zale tj ako Njima JB uopce nije poslo ovo od ponedjeljka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Tonety1994 je napisao:

garantiram da on njima ni nece poslat ovu obustavu od ponedjwljka jer on smatra da je gotov slucaj

Mora im dostaviti rješenje, jer bez pravomoćnosti tog rješenja postupak nije gotov.

prije 4 minuta, Tonety1994 je napisao:

ja se necu zalit na obustavu kad sam se zalio na ovrsni postupak

Trebalo bi vidjeti, da li je u spisu taj njihov podnesak s kojim se povlače, pa onda odlučiti da li se žaliti.

prije 6 minuta, Tonety1994 je napisao:

al me zanima scenario ako se oni ne zale tj ako Njima JB uopce nije poslo ovo od ponedjeljka

Poslat će im prije ili poslije, a i sami mogu osobno preuzeti pristupom u JB ured. Samo Vama ne ide u prilog da ovo traje, jer Vam cijelo ovo vrijeme teku kamate. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija