Jump to content

Neisplata plaće


Aki_89

Preporučene objave

Pozdrav, sada već bivši poslodavac mi nije isplatio plaću na račun za prethodni mjesec, danas je zadnji dan no čisto sumnjam da će biti uplaćeno. Koja je procedura ako mi ne isplati plaću, znam da mi mora dati obrazac o neisplati plaće s kojim ga ja mogu ovršit kod FINE, no što ako mi odbije izdati taj obrazac?!?! Ugovor imam, prijavljen sam bio uredno. Kojim se sve mehanizmima mogu poslužiti, šta mi je najpametnije? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Pričekajte još malo, jer ako do zadnjeg dana u mjesecu ako ne isplati plaću za prethodni mjesec, dužan je prvog sljedećeg radnog dana dostaviti Fini zahtjev za prisilnu naplatu uz obračun neisplaćene plaće ili naknade plaće.

ukoliko do ponedjeljka 05.09.2022. ne dobijete plaću podnesite prijavu Državnom inspektoratu / Sektor inspekcije rada. Ako u međuvremenu dobijete ovjerenu obračunsku listu idete na FINA-i u sami podnosite zahtjev za blokadu računa. Ukoliko bude novaca na računu dobit ćete isplatu a ukoliko ne bude, poslodavac ostaje blokiran do otvaranja stečaja.

Postoji mogućnost da Državni inspektorat reagira na Vašu prijavu i rješenjem naloži poslodavcu da blokira svoj račun , ako on tada i nema para obraća se državnoj Agenciji za osiguranje radničkih tražbina ( www.aort.hr )i ona će u roku par dana isplatiti plaću radnicima a isplaćeni dio potraživat će od poslodavca. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa nije uplaćeno, pričekati ćemo još do ponedjeljka 

prije 7 sati , Borbena7 je napisao:

Pričekajte još malo, jer ako do zadnjeg dana u mjesecu ako ne isplati plaću za prethodni mjesec, dužan je prvog sljedećeg radnog dana dostaviti Fini zahtjev za prisilnu naplatu uz obračun neisplaćene plaće ili naknade plaće.

A što ako se ogluši na to, da li ima neke sankcije? Da li onda ići na državni inspektorat ili? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija