Jump to content

3 godine rada na određeno


Mermaid020

Preporučene objave

Pozdrav svima. 
 

Naime, zaposlen sam skoro 3 godine u velikom d.o.o sa preko 800 zaposlenih osoba. Na prvoj poziciji u poduzecu bio sam 2 godine i 3 mjeseca tijekom kojih mi se ugovor produzivao svaka 3 mjeseca. Nakon toga prelazim na drugu poziciju u poduzecu te potpisujem ugovor probni rok na 6 mj. Sve skupa radim gotovo 2 godine i 9 mjeseci, uskoro taj ugovor s nove pozicije ističe te me zanima da li je poslodavac ovog trenutka dužan dati mi ugovor na neodređeno, jer ako mi ga opet produze na 6 mjeseci onda prelazim tri godine rada na određeno. Koja su moja prava sada, kako se postaviti i sto tražiti, jer ugovor za stalno pod hitno trebam zbog kreditiranja a postaje mi vec mucno od tih produzetaka ugovora. Vrijede li mi uopce te 2 godine i 4 mjeseca od prije na drugoj poziciji ,napominjem da se radi o istom poduzeću, istoj grupaciji na ugovoru, istom odjelu koji mi isplacuje placu - samo je odjel (pozicija) druga. Molim vas savjet i misljenje. Hvala .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 36 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovisi o tome što Vam piše u ugovorima o radu na određeno radno vrijeme. Da li je navedeno da se primate u radni odnos zbog privremenog povećanog obujma posla ili nekakva slična definicija?

Ne piše ništa takvo. Piše samo da se nakon 6mj ugovor produžuje ovisno o tome jesu kriteriji zadovoljeni ili ne.......a pozicija je takva da posla ima preko glave i jos nas fali u odjelu 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....nastavljam temu, zbog vrlo sličnog problema,...dakle, za 20ak dana mi  ističe ugovor na određeno, nakon nekoliko ugovora, ukupno 3 godine.  ( probni rok mjesec dana, pa ugovor na 3 mj, pa na 6, pa na godinu,..itd, uvijek za isto radno mjesto i zbog ''povećanja obima posla''. U praksi, poslodavci (privatni), otkazuju produženje ugovora (ne znam koji se razlozi navode), ali vjerojatno ''prestanak povećanja obima ili sl., što nikad u praksi nije slučaj, pošalju te na biro mjesec dana, uzmeš naknadu i vratiš na posao u istu firmu, naravno, ponovno ugovor na određeno, pa onda opet 3 godine i tako, nikad ni ne dočekaš ugovor na neodređeno vrijeme i provedeš više od pola radnog vijeka radeći po firmicama na određeno vrijeme. Negdje sam pročitao da ako poslodavac ne reagira prilikom istjeka ugovora na određeno vrijeme, nakon 3 godine neprekidno na istom radnom mjestu, radnik automatski prelazi u kategoriju zaposlenih na neodređeno vrijeme, ako prije toga poslodavac ne odluči provesti gore navedeni ''manevar''. Jeli to točno ? Hvala unaprijed i lp svima ,-

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , noni je napisao:

Negdje sam pročitao da ako poslodavac ne reagira prilikom istjeka ugovora na određeno vrijeme, nakon 3 godine neprekidno na istom radnom mjestu, radnik automatski prelazi u kategoriju zaposlenih na neodređeno vrijeme, ako prije toga poslodavac ne odluči provesti gore navedeni ''manevar''. Jeli to točno ?

Ne bi bilo točno, jer je u konkretnom slučaju razlog zaposlenja trenutno povećani obim posla.

prije 7 sati , noni je napisao:

U praksi, poslodavci (privatni), otkazuju produženje ugovora (ne znam koji se razlozi navode), ali vjerojatno ''prestanak povećanja obima ili sl., što nikad u praksi nije slučaj

Vjerojatno ne otkazuje ugovor o radu već ne sklapa novi po isteku roka na koji je bio ugovoren.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.....hm ''vjerojatno'' u tom slučaju radnik ide na burzu ? 

Premašivanje roka od tri godine

Premašivanjem roka od tri godine smatrat će se da je radnik sklopio ugovor o radu na neodređeno vrijeme, a preduvjet za to je da tijekom trogodišnjeg razdoblja u radnom odnosu nema prekida u trajanju od dva mjeseca ili više.

uređeno: od noni
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 minuta, noni je napisao:

.....hm ''vjerojatno'' u tom slučaju radnik ide na burzu ? 

Premašivanje roka od tri godine

Premašivanjem roka od tri godine smatrat će se da je radnik sklopio ugovor o radu na neodređeno vrijeme, a preduvjet za to je da tijekom trogodišnjeg razdoblja u radnom odnosu nema prekida u trajanju od dva mjeseca ili više.

A što ako je došlo do promjene pozicije unutar te tri godine...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , noni je napisao:

vjerojatno'' u tom slučaju radnik ide na burzu ? 

Tako je, jer radni odnos prestaje.

prije 4 sati , noni je napisao:

Premašivanjem roka od tri godine smatrat će se da je radnik sklopio ugovor o radu na neodređeno vrijeme, a preduvjet za to je da tijekom trogodišnjeg razdoblja u radnom odnosu nema prekida u trajanju od dva mjeseca ili više.

Postoje iznimke, a to je Vaš slučaj.

prije 4 sati , Mermaid020 je napisao:

A što ako je došlo do promjene pozicije unutar te tri godine...

Već ste dobili odgovor na ovo pitanje u prethodnim objavama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija