Jump to content

Ovrha, povišenje alimentacije, neplaćanje alimentacije


IvonaAnovi

Preporučene objave

Poštovani, 

moj bivši partner nije plaćao alimentaciju za dijete oko 5 godina. U jednom momentu se dijete odselilo kod oca i ja nisam plaćala alimentaciju, razlog je taj što otac praktički nije sudjelovao u ničemu i još pri raskidu odnosa napravio mi dugove koje sam plaćala mjesecima i to u više navrata jer su neke stavke bile na moje ime. Dijete je živjelo s ocem 1 god i vratilo se doma. Tada me otac htio tužiti za alimentaciju, ali je povukao tužbu. Prije par mjeseci sam ga ovršila za tih 5 godina neplaćanja i s obzirom da ne plaća redovnu alimentaciju, predati ću tužbu za povećanje alimentacije jer gdje god da naš sin trenira i sl, ostanu dugovi jer je on trebao barem taj dio platiti dok nije imao ovrhu. Dakle, mene zanima što sud može dosuditi za tih godinu dana boravka našeg sina kod svog oca tj za moje neplaćanje alimentacije taj period. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , IvonaAnovi je napisao:

moj bivši partner nije plaćao alimentaciju za dijete oko 5 godina

Taj iznos alimentacije je bio utvrđen pravomoćnom sudskom odlukom?

prije 14 sati , IvonaAnovi je napisao:

U jednom momentu se dijete odselilo kod oca i ja nisam plaćala alimentaciju, razlog je taj što otac praktički nije sudjelovao u ničemu i još pri raskidu odnosa napravio mi dugove koje sam plaćala mjesecima i to u više navrata jer su neke stavke bile na moje ime.

Za ovo razdoblje niste zatražili izmjenu sudske odluke u pogledu mjesta stanovanja djeteta i obveze uzdržavanja?

prije 14 sati , IvonaAnovi je napisao:

Tada me otac htio tužiti za alimentaciju, ali je povukao tužbu.

O kakvoj je točno tužbi bila riječ?

prije 14 sati , IvonaAnovi je napisao:

Prije par mjeseci sam ga ovršila za tih 5 godina neplaćanja i s obzirom da ne plaća redovnu alimentaciju

Na koji način je ovršen i da li samo za stari dug ili i za buduće obveze po dospijeću?

prije 14 sati , IvonaAnovi je napisao:

predati ću tužbu za povećanje alimentacije jer gdje god da naš sin trenira i sl, ostanu dugovi jer je on trebao barem taj dio platiti dok nije imao ovrhu

Da li možete dokazati i povećane potreba dijeta, kao i financijske mogućnosti oca?

prije 14 sati , IvonaAnovi je napisao:

Dakle, mene zanima što sud može dosuditi za tih godinu dana boravka našeg sina kod svog oca tj za moje neplaćanje alimentacije taj period.

Baš ništa, ovako retroaktivno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 03. 09. 2022. u 11:02, Borbena7 je napisao:

Taj iznos alimentacije je bio utvrđen pravomoćnom sudskom odlukom?

Za ovo razdoblje niste zatražili izmjenu sudske odluke u pogledu mjesta stanovanja djeteta i obveze uzdržavanja?

O kakvoj je točno tužbi bila riječ?

Na koji način je ovršen i da li samo za stari dug ili i za buduće obveze po dospijeću?

Da li možete dokazati i povećane potreba dijeta, kao i financijske mogućnosti oca?

Baš ništa, ovako retroaktivno.

Hvala na odgovorima

1. Da

2. Kada je dijete stanovalo s ocem god dana, imao je boravište kod njega. 

3. Otac je tražio alimentaciju

4.stari dug, tekuću alimentaciju ne plaća. 

5. Dijete ima 15 godina tako da su mu i potrebe veće. 

I ne mogu dokazati financijsku sposobnost bivšeg jer jedan posao radi neprijavljen.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija