Jump to content

croatia osiguranje


aniar

Preporučene objave

Molim savjet, na placu mi je sjela ovrha Croatia osiguranja, radi neplacene police kaskog osiguranja vozila iz 2000.g.Problem je sto ja nisam nikad dobila nikakvu opomenu od Croatie, a i sam Prijedlog za ovrhu koji mi je navodno dosao na kucnu adresu nisam preuzela ja niti itko od mojih ukucana. Policu nisam platila iz razloga, sto sam na ponudi potpisala i dogovorila jedan iznos, a oni su mi napravili policu 1.000,00 kuna skuplju. Da li da nesto poduzmem ili .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U principu, osiguranja rade tako da se premija placa unaprijed. (To nije struja ili telefon koji ste potrosili, pa sad treba da platite.) Ukoliko premiju ne platite, tonije kraj svijeta, vasa polica je nevazeca, odnosno drugim rijecima niste se osigurali, pa ako Vam se nesto desi, osiguranje ce reci - oprostite, niste platili, pa ne mozete traziti ni naknadu stete.

 

Osiguranja uvijek rade na principu da premiju treba platiti unaprijed iz prostog razloga sto ne zele da se dovedu u situaciju da dozvole da se osiguranici osiguravaju nakon sto im se desi steta, onda su totalno propali (premija je uvijek puno manja od stete).

 

Dakle, ako niste platili ili niste platili puni iznos, to Vas je na zalost moglo skupo kostati, ali hvala Bogu nije. Nitko Vas ne moze natjerati da se osiguravate, jer kasko osiguranje nije obavezno, neplacanje premije je znak da je polica raskinuta.

 

Pozivanje na nake racune iz 2000. je nebulozno.

 

Pregledajte policu, pogledajte ugovor, nesto ste morali potpisati, ako nemate trazite kopiju od osiguranja. Mozda ste potpisali nesto sto u osigiuranju normalno ne praktikuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

placanje premije se moze dogovoriti na rate i slicno, tako da nije istina da se unaprijed placa. a sto se tice razlike u cijeni polica rijec je o tome da je vjerovatno na ponudi bio iznos koji je obuhvacao neki popust (bonus, clanstvo u hak-u i sl.) za koji se tijekom provjere ponude u tarifi croatia osig. utvrdilo da nema osnove. pise ti u uvijetima kod sklapanja ugovora o osiguranju da su stranke suglasne da se u roku od 8 dana po sklapanju ponude mogu promijeniti cijene i da su stranke suglasne sa time. POLICA nije nevazeca ako premija nije placena, pa kako to mislis?? nevazeca?? cak se i stete isplacuju po policama kod kojih nije placena premija. npr. dogovoreno je placanje 10 rata, ti ne platis niti jednu osim prve, steta se dogodi izmedju 5 i 6 rate. premija se zatvara do 5 rate a ostatak se placa dalje. sto se tice zastare na ovrhu, ona nastupa nakon 3 godine. do prije 2. god. su se samo slale redovne opomene i opomene pred utuzenje, a od onda se strane i zovu prije ovrhe tako da bi se izbjegli nepotrebni troskovi. posta se salje redovnim putem i nije preporucena, isto kao i kod ostalih firmi (ht, hep i sl.)

 

nadam se da sam nekome pomogao

 

pozdrav :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to croatia osiguranje otima i duznima i neduznima...meni su bili duzni platiti pituranje vrata koje je ogrebao kamion dukata...jedan dan su me nazvali i rekli sta kazem na novcanu naknadu koja je iznosila ravno polovicu iznosa...rekao sam NE i zelim vrata kakva su bila...kako nisam otisao 4 mjeseca na servis jer nisam imao vremena...uplatili su mi polovicni iznos na racun :-D:-D pa se misli!

treba biti oprezan jer su osiguranja sklona svemu ali mi si cini da ste vjerovatno kupili vozilo na kredit gdje je obaveza bila kasko osiguranje kao jedan od uvjeta uopce za dobivanje kredita...ako je tako,obecali ste ugovorom to platit pa ste sad platili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija