Jump to content

Ugovor o djelu - prostor za izradu

giant_silverfish
 Dijeli

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Zanima me postoje li određeni uvjeti za prostor u kojem se djelo definirano u ugovoru o djelu izrađuje.

Na primjer: smije li se prema ugovoru o djelu izrađivati komad namještaja ili neki proizvod od drva u dijelu stambenog prostora poput garaže koji nije prenamijenjen u poslovni prostor te nužno ne sadrži sve potrebne elemente propisane zakonom o zaštiti na radu?

P.S. ako je potrebno, otvoriti ću drugu temu za ovo pitanje: Mislim da se djelo ne smije unaprijed izraditi i tek onda prodati putem ugovora o djelu. Možete li potvrditi tu sumnju? Postoji li legalan način da fizička osoba proda već gotov proizvod po mogućnosti i u inozemstvo?

uređeno: od Borbena7
Dužina naslova
Dijeli na drugim stranicama

• Borbena7 je promijenio naziv u Ugovor o djelu - prostor za izradu
prije 6 sati , Borbena7 je napisao:

Previše općenito pitanje. Postoji cijeli niz propisa koji reguliraju pojedine izrade ili popravke.

Dodatno obrazloženje: Zanima me postoje li određeni uvjeti i propisi za prostor u kojem se izrađuju rezbarena djela od drveta ( po NKD-u 16.29 Proizvodnja ostalih proizvoda od drva ) a rijeđe, police i ukrasni namještaj ( po NKD-u 31.09 Proizvodnja ostalog namještaja ) prema ugovoru o djelu.

NKD reference služi samo kao dodatno obrazloženje djelatnosti. Ne znam je li klasifikacija bitna i za ugovor o djelu.

Gdje mogu pronaći propise koji reguliraju pojedine izrade i popravke?

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...

Važna informacija