Jump to content

pogreške i propusti


TončicaBalončica.pok.Jakov

Preporučene objave

prije 1 sat, TončicaBalončica.pok.Jakov je napisao:

a sad sam još primjetila da je dotičnom tuženiku bila navedena u tužbi neispravna adresa,pitanje je da li je uopće dobivao pismena od suda?

O tome sud vodi računa po službenoj dužnosti.

prije 1 sat, TončicaBalončica.pok.Jakov je napisao:

možda se sudu samo vratilo sa naznakom neuredna dostava

U tom slučaju je sud pribavio adresu na kojoj tuženik ima aktivno prijavljeno prebivalište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

presuda je donešena u 7 mjesecu a sad da li je dobio neznam u presudu nije naveden taj tuženik  a obuhvačen je tužbom......moja žalba još nije otišla na viši sud zbog nekih drugih koji imaju neurednu dostavu

u parničnoj pisarnici kažu ne neuredna dostava presude nego žalbe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, TončicaBalončica.pok.Jakov je napisao:

presuda je donešena u 7 mjesecu a sad da li je dobio neznam u presudu nije naveden taj tuženik  a obuhvačen je tužbom

Sud će o toj dostavi sam voditi računa.

prije 5 minuta, TončicaBalončica.pok.Jakov je napisao:

parničnoj pisarnici kažu ne neuredna dostava presude nego žalbe

Ponovite će se dostava, jer se žalba mora dostaviti na očitovanje. Ako ni takva dostava ne bude uredan, tada će im se dostava izvršiti putem oglasne ploče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je već odvjetnička praksa i znanje ,meni to baš nije sve jasno......piše stranci koja je pristupila....koja nije pristupila ....kojoj je neuredna dostava......žalbu je napisala odvjetnica pa je taj dio stručno odradila......ali sam ja mislila da žalba ide samo strankama koje su se usprotivile a ne svim tuženicima......uh gadno biti odvjetnik.....

ma sve mi čudno kod tog sudca ,prvo što mi je čudno postavio odvjetnika za primanje pismena za inostranstvo koji uopće nije po zakonu zadužen za to....pa poslje donio rješenje da se odmjeri od njega i uplati drugom koji po zakonu zastupa tuženike u inozemstvu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 07. 09. 2022. u 14:51, Borbena7 je napisao:

Svakako bez odlaganja obavijestiti sud da postoji pogreška koju je potrebno ispraviti.

sad sam još primjetila da je jedan tuženik pisan po rednim brojem 6 dva puta sa različitom adresom-da li je i to pogreška koju je potrebno ispraviti?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija