Jump to content

Uplate / Isplate alimentacije


Dani999

Preporučene objave

Poštovani,

Vezano za alimentaciju koju isplaćujem svakog u mjesecu.
 
Kad mi je otac preminuo nisam uspio platiti alimentaciju te mi je bivša stavila riješenje od suda i blokirala račun.
Nakon toga podmirio sam troškove ali ugasio sam sve račune u RH te bi trebao ponovo otvoriti račun u HR ali pošto ona ne želi to maknuti nakupilo se preko 20.000kn koje bi trebao podmiriti nakon otvaranja računa što sam uplacivao sa drugog računa koji nije u RH.
 
Recite mi što mi je činiti jer sve uplate imam i to me sprječava radi otvaranja računa gdje bi se trebao zaposliti ..
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 55 minuta, Dani999 je napisao:

bivša stavila riješenje od suda i blokirala račun

Kakvo je točno rješenje dostavljeno FINA-i - tko ga je donio i što u njegovom nalogu piše?

prije 55 minuta, Dani999 je napisao:

Nakon toga podmirio sam troškove

Što ste točno podmirili,  na koji način i imate li dokaz o svom postupanju?

prije 56 minuta, Dani999 je napisao:

pošto ona ne želi to maknuti nakupilo se preko 20.000kn

Kako mislite da ne želi "maknuti"? Pitam, jer ako nemate otvorenih računa onda je FINA-a sama postupila i vratila ovršnu ispravu, jer je ovrha neprovediva.

I čega se nakupilo, ako ste platili dug i ako redovno plaćate obvezu po dospijeću?

Molim sve odgovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fina je dostavila rješenje o naplati te su isti odradili. 

Podmirio sam sve troškove nakon što su došli te nastavio oplačivati iznos koji je sud predvidio i samim time što sam ju zamolio 20 tak puta da to makne da mogu dalje funkcionirati ona jednostavno to ne želi.

Dokaze o uplatama posjedujem isprintane te sam se obratio fini ali oni ne mogu tu ništa dok ona ne makne a odvjetnica njena je rekla da slučajno to ne miče...

Nemam novca da se tužakam pa tražim način ovim putem da to na bilo koji način maknem jer plaćam svaki mjesec.

U Fini su rekli da napravim zaštićeni račun ali opet da plaćam isto mislim da nema smisla ... Također su rekli da blokada postoji i samim otvaranjem računa u banci slijedi blokada

uređeno: od Dani999
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Dani999 je napisao:

Fina je dostavila rješenje o naplati te su isti odradili. 

Ovo  mi nije dovoljno. Trebaja mi odgovor na ovo pitanja:

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Kakvo je točno rješenje dostavljeno FINA-i - tko ga je donio i što u njegovom nalogu piše?

 

prije 3 sati , Dani999 je napisao:

Podmirio sam sve troškove nakon što su došli

Zašto onda FINA-a nije uzela u obzir navedene uplate?

prije 3 sati , Dani999 je napisao:

U Fini su rekli da napravim zaštićeni račun ali opet da plaćam isto mislim da nema smisla

Da li se dug na FINA-i smanjio?

prije 3 sati , Dani999 je napisao:

Također su rekli da blokada postoji i samim otvaranjem računa u banci slijedi blokada

Ovo ste nešto krivo shvatili. Ako nemate račun, onda isti ne može biti sada blokiran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Kakvo je točno rješenje dostavljeno FINA-i - tko ga je donio i što u njegovom nalogu piše?

Rješenje o alimentaciji koju nisam uspio platiti zbog smrtnog slucaja .. nezz kakvo je rješenje ona odnijela ali bila je vjv odnijela rješenje o uzdržavanju koje nisam mogao podmiriti ..

Rekli su u fini da se javim bivšoj i da to makne .. Zaposlenica je bila neugodna zbog toga što sam joj pokazao poruku da bivša nikad to nece maknuti .. 

Rekla mi je da napravim zaštićeni ali ne zelim placati što sam platio ..

Dug se nije smanjio samo se povecava iz mjeseca u mjesec .. 😕

Prije nego sam zatvorio sve kartice u RH ona je postavila tu blokadu. Kad sam sve podmirio troškove zatvorio sam kartice ..

Blokada ide na oib i otvaranjem racuna u banci uslijedila bi blokada ...

Rekli su mi da odem u Slatinu na sud i da kazem u njezino ime da maknu to a ona ne moze da dođe zbog necega kao da izmislim ... mislim nije mi to bilo na pameti pa da završim u ćuzi

 

Nezz sta da radim jer mi je sve na knap i novca za odvjetnika tesko da bi mogao skupiti ... 

Isprike zbog kasnog odgovora .. 

uređeno: od Dani999os
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Dani999os je napisao:

nezz kakvo je rješenje ona odnijela ali bila je vjv odnijela rješenje o uzdržavanju koje nisam mogao podmiriti ..

Ajde pođite na FINA-u i tražite da Vam kopiraju kompletno svu dokumentaciju koju je gospođa dostavila i temeljem koje su oni postupali ili još uvijek postupaju.

Bez ovoga je svaki odgovor na Vaše pitanje samo nagađanje, a od toga nemate baš nikakve koristi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija