Jump to content

Plačeno dugovanje a ipak ovrha


Sasa40

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Pokušati cu biti što kraci i jasniji u opisu svog problema.

 

U pretinac e gradana 30.8. zaprimio sam da je ovrhovoditelj podnio zahtjev za ovrhom. 31.8. sam uplatio iznos ovrhe+kamate+troskove. Potvrdu o uplati sam poslao na GSKG (jer su oni uz GZ, odnosno oni šalju GZ potvrdeno dugovanjima) mailom 1.9. i dobio genericki odgovor da ce predmet biti obraden u što kracem roku. Do danas od njih nikakvog odgovora. 

Danas kontaktiram direktno ovrhovoditelja (grad zagreb) i dobijem odgovor da su moj mail prosljedili referentu koji rjesava predmet. U mailu  sam napisao bojazan da će mi blokirati racun (radi se o ovrsnoj ispravi) unatoc podmirenom dugovanju  i poslao sam i potvrdu uplate.

Veceras pak dobijem na e gradani obavjest da je sud odredio ovrhu. Znam da u ovrsnoj ispravi zalba ne odgada rjesenje i da mi vec u ponedjeljak mogu blokirati racune za vec placeni iznos. A kako u ponedjeljak ocekujem neki priljev nebih se uopce dovodio u situaciju da moram potrazivati novac nazad jer sa time imam loše iskustvo.

 

Zanima me što da ja sada napravim?

 

Ono što sam primjetio u prilogu koji je GZ dostavio sudu nema potvrde da su uplatili predujam. Hoce li radi toga Fina odbiti upisati osnovu u ocevidnik pa ce mi to kupiti nesto vremena dok nekako ne iskomuniciram sa ovrhovoditeljem? 

 

Svaki savjet je dobrodosao.

 

Hvala! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kažete da je sud donio rješenje o ovrsi? Pa zašto onda potvrdu o uplati niste dostavili sudu koji Vam vodi postupak? Potvrda o predujmu može značiti da će FINA-a vratiti osnovu za plaćanje sudu, ali i ne mora, jer neki vjerovnici imaju postignut sporazum sa FINA-m o drugačijem načinu plaćanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

Kažete da je sud donio rješenje o ovrsi? Pa zašto onda potvrdu o uplati niste dostavili sudu koji Vam vodi postupak? Potvrda o predujmu može značiti da će FINA-a vratiti osnovu za plaćanje sudu, ali i ne mora, jer neki vjerovnici imaju postignut sporazum sa FINA-m o drugačijem načinu plaćanja.

E to mi bome nije palo napamet. Racunao sam na to da će ovrhovoditelj to napraviti po primitku uplate i moje obavijesti. 

Uh.

 

A rjesenje o ovrsi je doneseno danas. 9 dana nakon moje uplate i 8 dana nakon što sam obavijestio Gskg. I jako brzo je doneseno. Od prijedloga do rjesenja o ovrsi 10 dana.

Nemam pojma što da napravim. Da sam se barem dosjetio obavjestiti sud. Smatrao sam da je dovoljno samo ovrhovoditelja.

uređeno: od Sasa40
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Sasa40 je napisao:

Racunao sam na to da će ovrhovoditelj to napraviti po primitku uplate i moje obavijesti. 

Sami dostavite sudu podnesak s potvrdom o uplati i tražite hitnu obustavu postupka. Ne znam o kojem sudu točno pričamo, ali pogledajte možete li faxom poslati podnesak kao iznimno hitan, radi provedbe ovrhe na novčanim sredstvima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija