Jump to content

smijem li čitati na raspravi?


anonimno

Preporučene objave

Ovako, moj sin, temeljem Zakona o sudovima za mladež upućen je u odgojnu ustanovu (6mjeseci-2godine), a svakih 6 mjeseci se održava rasprava na sudu, dakle da sud utvrdi ima li osnove obustaviti izvrsenje mjere ili tome slicno!

U srijedu je zakazana rasprava, odnosno sjednica vijeća, (koja se održava svakih 6 mjeseci), i sad mene zanima mogu li ja kada me sutkinja upita imam li što za reći, mogu li čitati s papira? I ako mogu, ako mi sutkinja ne dopusti, na sto se mogu pozvati! hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je tzv. kontrolno rociste na kojem se ispituje nacin i uspjesnost provodjenja odgojne mjere, na koji se osim DO-a i branitelja mlt. pozove odgajatelj ustanove u kojoj je mlt. (onaj koji je s njim tamo u direktnom kontaktu), pa predstavnik CZSS kojemu se redovno dostavljaju izvjesca od strane odg. ustanove i koji prati njeno provodjenje, sudski defektolog, pa roditelji mlt. i sam mlt.

vi kao majka mozete reci ono sto vi znate o provodjenju ove mjere, da li kontaktirate sa sinom i na koji nacin, da li ima kakvih stvari koje ste uocili na njemu pozitivnih, negativnih i sl.

sve sto imate za reci unosi se u zapisnik..

pri iskazivanju mozete se sluziti zabiljeskama kao podsjetnikom,

a ako mislite da ima vise toga, da se sve nece zapisnicki konstatirati, stavite na papir i prilozite u sudski spis.

 

ne mogu vam precizno odgovoriti na postavljeno pitanje jer ne znam sto je razlog tomu da zelite citati napisano, (teze komuniciranje, nepoznavanje jezika...)

ili je u pitanju nesto posve trece..

 

usput, ova kontrolna rocista nisu strogo formalna, pa vjerujem da vam niti jedan sudac nece praviti problem..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija