Jump to content

Prometna nezgoda


anonimno

Preporučene objave

Dakle ovako, preticao sam motociklom automobil preko pune linije prije krizanja. Prilikom pretjecanja, auto ispred mene skrenuo je u ulicu ulijevo bez zmigavca i kocenja i desila se prometna nezgoda. Prema Policijskom zaposniku predlazu prekrsajnu prijavu protiv mene.

Mene zanima da li sam ja iskljucivi krivac za ovu nesrecu ili imam argumenata za zalbu na to. Kod suca jos nisam bio niti sam dobio nikakvo sluzbeno rjesenje osim tog zapisnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iz zapisnika kojeg ste dobili ne vidi se tko će biti okrivljenik. predlažem da sačekate poziv od suda, i onda ćete znati u kojem ste svojstvu. a mogli biste i otići na policiju za tim zapisnikom pa njih upitati koga će prijaviti. sve ovisi o policiji. moguće da vas obojicu prijave, pa ćete se onda u redovnom postupku dokazivati. koliko sam shvatil avi ste pretjecali preko pune crte. i. da li ste vi već bili započeli radnju pretjecanja, kad je ovaj drugi ispred vas skrenuo? nije mi jasno da li je auto, kojeg ste pretjecali i koji je ispred vas skrenuo u ulicu ulijevo, zapravo isti automobil? i kojim dijelom ste ga lupili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovako, poceo sam pretjecati prije nego sto je automobil zapoceo radnju skretanja ulijevo. vozac automobila nije uopce pokazao nikakve namjere za skretanjem, dakle nije dao niti zmigavac niti je poceo kociti. jednostavno je lagano uzeo zalet udesno i skrenuo ulijevo u ulicu. dakle kut njegovog skretanja bio je najblaze receno 45 stupnjeva.

koliko se ja sjecam nisam prvo udario u automobil, nego sam prvo pao zbog blokiranja prednje kocnice vjerjatno preko masnog dijela kolinika. tek nakon toga udatrio sam u auto meni se cini prije samog raskrsca.

problem je sta on imao svjedoka u autu.

Da li to sto su u zapisniku predlozili prekrsajnu prijavu protiv mene znaci da bi i on mogao biti kriv?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dokazati da ste radnju već započeli. a da je onaj drugi odjednom započeo radnju skretanja. i još on ima svjedoka........ ako su vas predložili u zapisniku, onda je velika (čitaj: ogromna), mogućnost da v as i prijave, a on će biti samo svjedok tj. sudionik prometne nezgode. u tom slučaju, na vama je da dokažete da niste krivi, te da i on snosi barem dio odgovornosti. ono što piše u prijavu ne odgovara uvijek stvarnom tijeku događaja. okrivljenik uglavnom tvrdi svoje, a druga strana svoje. e, pa sad....... sve ovisi kako će i sudac na to gledati, iako po meni ima elemenata da je ovaj drugi isto kriv. savjetujem da (sve ovisi kad je prometna bila), da nazovewte policiju i pitate (bilo bi još bolje da imate nekog na policiji, koga su prijavli. možda su već napravili zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka......... pa slijedom toga da znate kako se ponašati i dalje

.reagirati........ :-D. ne vjerujem da sam vam nešto pretjerano pomogla, ali ......barem vas pozdravljam :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvrka je napisao:

dokazati da ste radnju već započeli. a da je onaj drugi odjednom započeo radnju skretanja. i još on ima svjedoka........ ako su vas predložili u zapisniku, onda je velika (čitaj: ogromna), mogućnost da v as i prijave, a on će biti samo svjedok tj. sudionik prometne nezgode. u tom slučaju, na vama je da dokažete da niste krivi, te da i on snosi barem dio odgovornosti. ono što piše u prijavu ne odgovara uvijek stvarnom tijeku događaja. okrivljenik uglavnom tvrdi svoje, a druga strana svoje. e, pa sad....... sve ovisi kako će i sudac na to gledati, iako po meni ima elemenata da je ovaj drugi isto kriv. savjetujem da (sve ovisi kad je prometna bila), da nazovewte policiju i pitate (bilo bi još bolje da imate nekog na policiji, koga su prijavli. možda su već napravili zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka......... pa slijedom toga da znate kako se ponašati i dalje

.reagirati........ :-D. ne vjerujem da sam vam nešto pretjerano pomogla, ali ......barem vas pozdravljam :-D

 

veliko hvala.

premda i ja snosim veliki dio odgovornosti u tome, ne zelim da se lik izvuce bez kazne iz tog razloga jer se nakon nesrece pnasao uzasno neprimjerno situaciji. dok sam lezao na asfaltu nije mi niti pitao da li sam u redu. sva sreca da sam prosao samo sa laksim ozljedama.

 

ajd sad jedno pitanje za sve koji nalete ovdje:

Koliko vas bi, da ste na mjestu suvozaca, primjetili da je vozac u odredjenom trenutku dao zmigavac?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvrka je napisao:

ne bih primjetila, ne obraćam pozornost na to. iako sam primjetila da mnogi u vožnji zaboravljaju dati žmigavac, pa slijedom toga je tako postupio i taj vaš sudionik........

 

to je ono sta ja kazem. on ima svjedoka suvozaca koji ce potvrditi da je dao zmigavac.

jos samo fali da potvrdi da je stisnuo papucicu kocnice :))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

preticao sam motociklom automobil preko pune linije prije krizanja

 

Imaš moje suosjećanje što se tiče ležanja na kolniku i svega ostalog, al to je sve posljedica tvoje nepromišljenosti, koju što prije shvatiš, prije će to biti dobro za tebe.

 

Eto preticao si preko pune linije doživio nezgodu i ostao živ i zdrav. Kaj hoćeš ljepšeg od toga.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

preticao sam motociklom automobil preko pune linije prije krizanja

 

Imaš moje suosjećanje što se tiče ležanja na kolniku i svega ostalog, al to je sve posljedica tvoje nepromišljenosti, koju što prije shvatiš, prije će to biti dobro za tebe.

 

Eto preticao si preko pune linije doživio nezgodu i ostao živ i zdrav. Kaj hoćeš ljepšeg od toga.

 

 

kao što sam napisao u prethodnoj poruci prihvaćam veliki dio odgovornosti. Ali samo taj dio.

Kao što kaže zakon o sigurnosti na cestama:

 

Članak 43.

(1) Vozač koji namjerava na cesti ili drugoj prometnoj površini obaviti neku radnju vozilom (uključiti se u promet, prestrojiti, odnosno mijenjati prometnu traku, pretjecati, obilaziti, zaustavljati se, skretati udesno ili ulijevo, okretati se polukružno, voziti unatrag i sl.) ne smije početi takvu radnju ako time dovodi u opasnost druge sudionike u prometu ili imovinu.

 

Prema ovome članku obojica smo krivi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smisao pune linije u raskrizjima (i neposredno prije ulaska u njih) je upravo da sprijeci nedopusteno pretjecanje (podsjecam vozaca moticikla da je svako pretjecanje u krizanju STROGO ZABRANJENO! Dakle i da nije bilo pune linije, a vidljivo je da se radi o raskrizju, vozac motocikla bi bio kriv. Iz prekrsajnog zahtjeva se vidi da li je pokrenut postupka i protiv druge osobe (u pravilu se jednim prekrsjanim zahtjevom ide protiv obe osobe ako snose dio odgovornosti). Dakle vjerojatno se vozaca automobila ne tereti za skretanje. Nije to nevazno za tebe jer ako bi i njega teretili to znaci da bi mogao naplatiti dio stete (doduse minorni dio od 10-ak%), ali sumnjam u uspjesnost takvog razvoja dogadjaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija