Jump to content

Prijedlog za ovrhu-internet pozajmice


Vanilla234

Preporučene objave

Pozdrav svima!
Molila bih neku pametniju i iskusniju dušu da mi pomogne sa savjetom. Prvi put sam u ovoj situaciji i ne znam što napraviti i što će uslijediti. Naime, zaprimila sam Prijedloge za ovrhu za 3 vjerovnika (internet pozajmice). Nisam bila u mogućnosti platiti dugove u cijelosti i dogovorila sam s njima da dugovanja pošalju agenciji za naplatu potraživanja pa da otplatim u obrocima, no oni su izgleda ipak i uz to poslali predmete na ovrhu. Cijelo jutro sam s  tom agencijom u kontaktu, pokušavamo dogovoriti otplatu, ali oni ne pristaju ni na jednu opciju koja bi meni bila prihvatljiva. 

 

E sad mene zanima:

  1. Ako ne uspijem dogovoriti otplatu s agencijom, što će se sljedeće dogoditi?
  2. Ako se uspijem dogovoriti s agencijom, hoće li mi svejedno doći rješenje i ovrha? 
  3. Šalje li nalog za prisilnu naplatu vjerovnik ili ta agencija? 
  4. Koliko imam vremena od prijedloga za ovrhu do rješenja i same ovrhe?
  5. Da li da plaćam po malo, koliko mogu? Hoću li time išta dobiti?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ne postignete dogovor oni šalju ovršni prijedlog JB kada se odluče na pokretanje ovršnog postupka. JB Vam dostavlja taj ovršni prijedlog i poziva Vas da u roku od 15 dana platite dugovanje. Ukoliko se oglušite na ovaj poziv, on donosi rješenje o ovrsi, a na koje imate pravo prigovora u roku od 8 dana. Nakon isteka ovog roka, ovrhovoditelj može tražiti iskazivanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti, te raspolaže sa ovršnom ispravom pomoću koje Vas može ovršiti na FINA-i.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Vanilla234 je napisao:

ali u dugovanje su mi već uračunali trošak JB i odvjetnika

Trošak za kakve točno usluge JB, a kakve odvjetnika?

prije 16 sati , Vanilla234 je napisao:

Mogu li me ovršiti i ako budem uredno plaćala sve po dogovoru? 

Mogu, ali ovršni prijedlog trebaju uskladiti sa izvršenim uplatama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 minuta, Vanilla234 je napisao:

Evo iskreno ne znam, samo su stavili i te troškove uz glavnicu. Šaljem vam sliku. Zato mi i nije jasno - znaci li to da su već pokrenuli postupak ovrhe, bez obzira na naš dogovor?

Postupak je pokrenut dostavom ovršnog prijedloga JB. Ovdje je upitno, da li ste Vi zaprimili samo prijedlog ili prijedlog na kojemu je otisnuto rješenje o ovrsi. Ako Vam iz obrazloženja tog zaprimljenog prijedloga nije jasno o kakvim troškovima je riječ, tada slobodno tražite obrazloženje od ovrhovoditelja. I ako je doneseno rješenje o ovrsi, da li imate kakve osnove za prigovor, jer imate rok od 8 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još nisam ništa zaprimila na kućnu adresu, samo u E građani pretinac od Ministarstva pravosuđa da je došlo do promjene po predmetu ovrhe u kojem piše da je podnesen prijedlog za ovrhu. Mislim da još nije ni moglo biti rješenje jer je predmet skroz svježi, bila sam 10 dana u kašnjenju prekjučer kad sam dobila tu obavijest na E građani.

Šaljem sliku što su mi napisali ispod specifikacije dugovanja. Nakon toga su mi ponudili plaćanje u ratama. 
Ne razumijem sad kakvi su to troškovi JB i odvjetnika? Jesu to troškovi za slanje prijedloga za ovrhu? 

CCFBC4C4-3AC8-4D1D-956A-4B924F770268.jpeg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Vanilla234 je napisao:

Znači li to onda da nakon proteka tog roka odmah donosi rješenje?

Da.

prije 6 minuta, Vanilla234 je napisao:

I onda po tom rješenju ovrhovoditelj može i ne mora pokrenuti prisilnu naplatu?

Da, tako je, ali tek kad to rješenje postane pravomoćno.

prije 6 minuta, Vanilla234 je napisao:

Ili se to automatski pokreće?

Nema automatizma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija