Jump to content

Europski ovršni naslov


neksi5

Preporučene objave

pozdrav,

ovršenik od imovine koliko mi je poznato ima nekretninu, brod i automobil.

Može li se temeljem EON jednim prijedlogom pokrenuti sudska ovrha na svoj toj imovini (pa onda sud razdvaja postupke)? Može li se uz te predmete EON-om tražiti i ovrha na računima?

 

unaprijed zahvaljujem! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

U kojoj zemlji je ovršenik? S kakvom ovršnom ispravom raspolažete? 

ovršenik je u HR, nekretnina, brod i automobil su prema podacima iz zk, registra plovila i MUP-a u HR. Ovršna isprava je izjava o priznanju duga s ovršnom klauzulom koju je solemnizirao njemački notar. i sad se čeka da njemački notar izda EON.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , neksi5 je napisao:

Može li se temeljem EON jednim prijedlogom pokrenuti sudska ovrha na svoj toj imovini (pa onda sud razdvaja postupke)?

Ne.

prije 17 sati , neksi5 je napisao:

Može li se uz te predmete EON-om tražiti i ovrha na računima?

Ne.

prije 16 sati , neksi5 je napisao:

ovršenik je u HR

Kolika je glavnica ovog duga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , neksi5 je napisao:

znači da ja mogu predložiti više predmeta ovrhe (npr. nekretnina, automobil, brod), a tek ako ovršenik tome prigovori, ovrha se može ograničiti na samo neki/e predmet/e?

Rekoh, ne. Ima tu puno zakonskih zapreka zašto je moj odgovor negativan. Eto tako npr. imate i čl. 80. b. OZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu li vas ljubazno zamoliti da mi objasnite zašto bi mi prijedlog bio odbijen ako na temelju ovršne isprave jednim prijedlogom tražim ovrhu na više predmeta? osobito s obzirom da je moja tražbina u svakom slučaju veća od vrijednosti ovršenikove imovine? Stvarno pokušavam shvatiti što mi pokušavate reći, ali mi i dalje nije jasno. hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija