Jump to content

Neplaćanje stanarine i režija


bumboslav

Preporučene objave

Iznajmio sam stan bračnom paru s djecom na godinu dana. Ugovor je ovjeren i prijavljen u poreznu. U ugovoru stoji da se stanarina mora platiti do 5. u mjesecu, a računi do datuma dospijeća napisanog na računu. Nakon potpisa ugovora oni su mi rekli da će stanarina i režije najkasnije biti plaćeni dk 10., eventualno 12. u mjesecu zbog njihovih primanja. S tim sam se složio jer ulazi u onih 10 dana prije nego se može poslati bilo kakva opomena. 

Tako je i bilo sve so ovog mjeseca. Ovaj mjesec još uvijek čekam isplatu stanarine te plaćanje režija za ovaj i prošli mjesec. Stalno mi govore da čekaju uplatu od svog poslodavca za koju nikad ne znaju kad će. 

Mene sad zanima što ja mogu poduzeti u vezi toga? Imam li pravo na direktni raskid ugovora jer su ponovili isto neplaćanje dva puta? Kako im to uručiti da pravno bude u redu? Koji vremenski rok imaju da isele iz stana (iako još nisu skroz uselili) i kad mogu dobiti stan nazad? Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 22. 09. 2022. u 13:32, Borbena7 je napisao:

Imate li u ugovoru o najmu kakve dodatne odredbe vezane za ova Vaša pitanja?

Ima članak o otkazu ugovora u kojem piše

 

(1) Najmodavac može otkazati ovaj Ugovor u svako doba, bez obzira na ugovorne i
zakonske odredbe o trajanju najma, ako se Najmoprimci ili drugi korisnici Stana
koriste Stanom suprotno Zakonu o najmu stanova ili Ugovoru ili kasne s plaćanjem
najamnine duže od 10 dana ili ne plate režijske troškove za svaki mjesec u kojem
slučaju su Najmoprimci dužni isprazniti predmetne nekretnine od osoba i svojih stvari
i predati ih u posjed Najmodavca..

(2) Otkazni rok Ugovora iz stavka 1. ovog članka ugovara se u trajanju od 30 (slovima:
trideset) dana, a počinje teći prvog dana sljedećeg mjeseca od mjeseca u kojem je
dostavljen pisani otkaz preporučeno poštom s povratnicom, ili na koji drugi način koji
se sukladno propisima o osobnoj dostavi smatra valjanim. Za vrijeme trajanja
otkaznog roka Ugovorne strane imaju sva prava i obveze iz ovog Ugovora.

Te članak za raskid ugovora 

 

(1) Najmodavac može raskinuti Ugovor, i to:

- ako Najmoprimci ili drugi korisnici Stana zajedničkim prostorijama, uređajima i
dijelovima zgrade u kojoj se nalazi Stan svojom krivnjom nanose štetu koju u roku od
30 (trideset) dana nisu otklonili;
- ako Najmoprimci preinačuju Stan, zajedničke prostorije i uređaje zgrade u kojoj se
nalazi Stan bez prethodne pisane suglasnosti Najmodavca.

(2) Najmodavac raskida Ugovor u pisanom obliku, s obrazloženjem i rokom iseljenja iz
Stana koji ne može biti kraći od 15 (slovima: petnaest) dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija