Jump to content

odjava hrt-a


robertino27

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...

Dovoljno je ispuniti tu njihovu izjavu.

Inkasator ima pravo napraviti ono što mu dopustite.

Prema zakonu o HRT čl. 34 svaki vlasnik bilo kojeg uređaja koji se može spojiti na WWW ili koji ima RF prijamnik može pratiti program HRT. Nema veze prati li se ili ne prati, to stoga i nije predmet rasprave. Rasprave ukratko ne smije niti biti.

Za očekivati je da će vas posjetiti inkasator, meni su dolazili tri puta od čega su jednom došli do vrata stana. Na sva pitanja sam odgovorio sa "ne", "nemam" ili "nemam ništa". Ništa nisam potpisao i ništa ne bih potpisao niti u ludilu. Žao mi je što kad su bili tu nisam zapisao njihove osobne podatke.

Lik je nešto nažrvljao i pošao dalje. Nedavno je od suda došlo riješenje kako su odbacili njihov "o(p)tužni prijedlog" jer nije bilo s moje strane potpisane obavijesti priložene kao dokaza.

Ovisno o raznim parametrima (koliko je inkasator gladan tih par stotina kuna, koliko sudac drži do svoje časti i sl.) moguće su razne komplikacije:

- znalo se događati da lažno potpišu "obveznika" nakon čega bi ljudi jednostavno dobili ovrhu
- znalo se događati da prođe "optužni prijedlog" (iako bez adekvatnih dokaza) i ljudi tim njihovim riješenjem dobiju do 1000kn kazne

Obje situacije valja napadati prigovorom zbog nedostatka dokaza. U slučaju krivotvorenja potpisa, nisam siguran koja bi bila procedura. Vjerojatno bi trebalo uposliti nekog ovlaštenog vještaka koji će kazati je li to zaista vaš potpis.

Valja očekivati razmak od nekoliko godina između tih događaja. Meni su u prvu "kontrolu" došli nakon dvije godine, pa su onda u kratkom razdoblju došli dva puta. Nisu dolazili bez veze jer su jednog susjeda "ulovili" prije nego li sam ha stigao upozoriti. Nije se znao postaviti tako da su si našli novu mušteriju.

Trebalo je ukupno 2 godine da dođe upozorenje o najavi mogućnosti predlaganja prekršaja i onda još preko dvije godine da to konačno završi i na sudu, da bi ih i sud odbio. Sve u svemu, u ovom mom primjeru stvari su išle 'ajmo reći idealno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Meni je inkasator bio ispred kuće kada sam slučajno izlazio iz dvorišta prije par dana. Rekao je da moj kućni broj nema uveden i tražio je OIB. Na što sam ja rekao da ne može to dobiti okrenuo sam se i otišao. E sada me zanima što će dalje biti i što mogu očekivati. Nikako ne bi htio plaćati taj namet. Ne znam kolike su procedure sa sudom i kome se obratiti za kakav savijet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 11. 06. 2023. u 8:10, sivko je napisao:

Sad čekaš da stigne obavijest od HRT-a o pokretanju optuženog prijedloga.A kad to dobiješ onda se javiš pa objasnimo (opet) što dalje.

Poštovani, slična situacija i kod mene.

Postovani clanovi, molim savijet i mišljenje.
Imam problem sa HRTom. Naime, tv se pokvario i majka ga (moja, iz mog kućanstva odjavi uredno). Nakon 2mj dolaze 'kauboji' na vrata.  Otvaram, jer netko toliko zvoni i lupa na vrata i zaviruje unutra (tu su stube za kat i mutno/prozirno staklo). Jedan balavac sa naočalama na nosu i rukama u džepovima i djed koji je virio unutra i lupao. 
Dobar dan, živite ovdje, ja da, mi smo hrt, imate tv reko ne. Kako ne, tako., vrata od dvorišta su tamo. Niti su se predstavili niti rekli ime, niti tražili imenom nekoga niti ništa. Ja im također nisam rekla niti tko sam ni što sam, da bi nakon nekoliko dana došla obavijest o pokretanju prek.postupka, i uplatnica na 32eura koju ako platiš pristajes bit pretplatnik. Na moje ime i prezime, iako nas u toj kući ima nekoliko vlasnika. 

Oni su bili 16., ja sam novi tv naručila 20., ima mail s računam na  bazzaru ali i  vraćam ga jer je pokvaren (mail imam i za to) ali oni su u zapisnik stavili mobitel.
 
Upisali su 1 av uređaj (mobitel koji sam imala u ruci).

Zvala HRT, nakon sta sam pitala za zapisnik, morala sam dati oib kao za identifikaciju. Tamo još jedan kauboj, koji "nema vremena mene zabavljati na telefon" i koji je agent neki, jer oni ne daju svoje ime i prezime, a našim se koriste. Kad sam postavila nekoliko pitanja odakle im podaci, dali uopće znaju s kime su tad razgovor "vodili", kako mogu pisati lažne zapisnike i sl., postao je još bezobrazniji i  odvratniji, recite na sudu,  oni ne moraju ni znati s kim su razgovarali i sl.

Šta da napravim? Platim pa odjavim tv opet ali šta je s mobitelom, kad tamo stoji 1 av uređaj a u zapisniku  "smart phone" bez ikakve oznake i sl.
Stvarno ne znam šta da radim.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija