Jump to content

Coface/iskon naplata potraživanja


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav

 

Evo, baš jučer dobio sam pismenu opomenu (prvu i jedinu). U njoj me Coface intercredit Hrvatska obavještava kako njihovu klijentu Iskon Internetu dugujem ukupno 833 kn (757 + 76).

 

Radi se o potraživanju Iskon Interneta za neplaćenu Internet pretplatu iz druge polovice 2000. godine.

 

Dakle, Iskon me tereti za neplaćanje pretplate, a od tada je prošlo gotovo 5 godina.

 

Bez ulaska u razloge neplaćanja, koje su mi opcije ?

 

Nekako mi se čini da ja nastupila zastara, no nisam baš pravno potkovan, pa vas molim za pomoć.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, duzan sam navedenu svotu. Barem sto se ugovora tice.

 

Radi se o pretplati za pristup Internetu. Sredinom 2000. otisao sam na godinu dana izvan HR. Uplatnice su stizale, nitko ih nije placao, nakon par mjeseci su mi ukinuli pristup, no ostao je dug.

 

Naravno da u tom razdoblju nisam koristion Iskon Internet, no pretpostavljam da me to ne opravdava.

 

Na zastaru cu se definitivno pozivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

baš smo super narod, živimo iznad svojih mogućnosti, potpisujemo ugovore kojih se nitko ne želi pridržavati i nadamo se nesposobnosti pravosuđa...

Osobno sam zaprimio 2 opomene za neplaćanje računa za mobitel, iako imam trajni nalog na Amexu, i prilično sam se uznemirio. Isto tako, dobio sam opomenu po kreditu jer nisu rasknjižili kako treba i zakačio sam se s tetom u Posliovnici. Zastara nastupa kroz 1 godinu za režije i sl., ostalo je 3 ili 5 godina, no sudska presuda vrijedi 10 godina. Sve vrijeme ide zatezna kamata...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moje iskustvo govori da je pravda spora ali dostizna. konkretni duznici nemojte zaboratviti da se navedeni institut bavi uglavnom naplatom potrazivanja pa za ovakve cvecke ima rjesenja koja ce vas na kraju jako puno kostati i novaca i zivaca.

 

prije nego odlucite da se kockate sa zastarom radije platite ili dobro proucite da ste bas duzni platiti.

 

za dug od par 100 kuna koji ce sa kamatama i troskovima preci somica ne isplati se zezati, bolje je razliku pojesti i popiti. bar bi ja tako.

 

javite nam kad budete sigurni da niste morali platiti! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 4 godina kasnije...

I ja sam dobio obavijest od Conface-ov dopis o otkupu duga od TELE 2. Samo, taj pojam o otkupu duga je meni poznat samo iz mafijaških filmova! Po kojem se zakonu to uopće može? Po čemu je Conface uopće pravno jači od samih davatelja usluga? I tko je uopće utvrdio nastanak duga, mislim pravno? Jer ja se ne osjećam dužnim već prevarenim! Pa kako se TELE 2 nije držao ugovora, nisam ni ja. I šta sad? Kako da osporim njihovo potraživanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...

Tema je premještena u podforum ovrhe, pa pogledaj malo druge teme, npr. ove za Eos Matrix. Sve se to odnosi i na tvoj slučaj, pa da se ne ponavljamo previše, tj. da ne čekaš one koji se kuže direktno u to.

 

Ukratko, u kontaktu s njima ne priznaješ nikakav dug i ne zanima te nikakva komunikacija, a ako misle da si dužna, neka pokrenu ovrhu. Kad eventualno dobiješ da je pokrenuta, možeš se žaliti ako nisu poštivali rokove. Ovako ne znaš ništa, a postoji velika vjerojatnost da samo pecaju nenaplativi dug.

 

Preleti druge teme, pa opet tu pitaj ako trebaš pojašnjenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija