Jump to content

Selidba iz Hrvatske za Ameriku


Stela309

Preporučene objave

U nadi netko moze pomoci ili se nalazi/o u slicnoj situaciji. 

Selim se u USA za stalno, no imam pitanje u vezi nekretnine koje je na moje ime. 

Naime kucu (1/2) sam nasljedila no ne planiram vise u njoj ziviti (eventualno za praznike, do 30 dana). Moja baka ce nastaviti stalno ziviti u toj kuci. Kucu ne koristimo kao kucu za odmor, ne iznajmljujemo te ne zaradujem u Hrvatskoj.

Razumijem da odjavljivanje iz MUPa nije dovoljna. Dali se moram odjaviti iz lokalne porezne uprave uz ispunjeni TI obrazac (kako bi se status rezidentnosti promijenio iz rezident u nerezident)? Nisam nikad placala porez ili bila zaposlena u Hrvatskoj. Takoder me zanima me dali cu morati svejedno bilo kakav porez placati radi nekretnine koju posjedujem dok sam u Americi? 

Svaki savjet ili usmjerenje ce dobro doci. 

Hvala 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Miran89 je napisao:

Da, morate se odjaviti u svojoj lokalnoj poreznoj. Samo da vam kažem, odbit će vas odjaviti kao nerezidenta jer imate nekretninu u RH.

Hvala Vam puno na odgovoru. No naisla sam na jedan clanak koji opisuje situaciju slicno mojoj te pise da je moguce. Naravno mozda sam krivo shvatila ali evo u prilozenom. 

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ovo-su-stvari-koje-morate-napraviti-ako-ne-zelite-biti-duplo-oporezovani/2339758.aspx

Capture.JPG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija