Jump to content

Obveza polaganja II stupnja državnog


marija33L

Preporučene objave

2015. godine sam položila DSI za srednju stručnu spremu. U međuvremenu sam 2017 napredovala na VSS te mi je u rješenju tada pisalo da imam položen DSI (2015.) godina. Iako sam od tada do danas dobila nekoliko rješenja o rasporedu u ni jednom mi nije pisala obveza polaganja DSI za II stupanj. Zanima me da li stupanjem na snagu ovog zadnjeg Zakona o državnim službenicima imam obvezu polaganja ispita iako mi ta obveza nikada nije bila propisana rješenjem te ako imam da li mi je tu obvezu kao i rok poslodavac dužan utvrditi novim rješenjem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...
Dana 22. 10. 2022. u 20:53, marija33L je napisao:

Iako sam od tada do danas dobila nekoliko rješenja o rasporedu u ni jednom mi nije pisala obveza polaganja DSI za II stupanj

Poslodavac je bio dužan u rješenju o rasporedu unijeti podatak da imate obvezu polaganja državnog ispita propisane razine za radno mjesto na koje se raspoređujete, kao i rok za polaganje.

Prema Zakonu o državnim službenicima (nije u pitanju novi zakon, ali postoji cijeli niz izmjena i dopuna) dužni ste položiti državni ispit propisane razine i to u roku od 6. mjeseci računajući od dana raspored ili premještaja na to drugo radno mjesto.

prije 12 sati , tina.burazin je napisao:

Voljela bih i ja da netko odgovori na ovo pitanje, jer i ja imam istu situaciju.

I za Vas vrijedi sve naprijed navedeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija