Jump to content

nadstojnički stan


anonimno

Preporučene objave

Rok za podnošenje zahtjeva ti je bio 6 mjeseci od donošenja zakona do 4. rujna 2006. O tome su ti govorili na TV, novinama u Saboru i dr. Tako da je onaj koga je to zanimalao mogao podnijeti zahtjev.

Nadaj se da će produljiti rok ako većina nije podnjela zahtjev u što sumnjam jer se otkup čekao 15 g.

Mogao si podnijeti i zahtijev za najam stana no i za to ti je prošao rok. Odi u GSK pa vidi što se još može ? Mislim da ti suvlasnici u zgradi mogu iznajmikti stan a ako nećeš i prodati i podjeliti lovu.

 

NAJAM STANA

 

Članak 18.

(1) Danom stupanja na snagu ovoga Zakona osobe iz članka 2. i članka 3., odnosno članka 4. i članka 5. ovoga Zakona stječu pravni položaj najmoprimca sukladno Zakonu o najmu stanova.

(2) Osoba koja nije u mogućnosti kupiti stan prema odredbama ovoga Zakona sklapa ugovor o najmu stana s pravom na plaćanje zaštićene najamnine s predstavnikom suvlasnika zgrade, odnosno upraviteljem kojeg su suvlasnici za to ovlastili.

(3) Zahtjev za sklapanje ugovora o najmu stana osobe iz stavka 1. ovoga članka dužne su podnijeti u roku od 6 mjeseci od dana stupanja na snagu ovoga Zakona.

(4) Osobi koja u roku iz članka 9. stavka 1. ovoga Zakona i stavka 3. ovoga članka ne podnese zahtjev za sklapanje ugovora o kupoprodaji stana, odnosno ugovor o najmu stana prestaje pravni položaj najmoprimca.

 

Opširnije vidi u ZAKONU

O PRODAJI STANOVA NAMIJENJENIH ZA NADSTOJNIKA STAMBENE ZGRADE

NN 22/06 od 24. veljače 2006. koji je stupio na snagu dana 4. ožujka 2006.

 

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Znači ja više nikako nemogu doči do vlasništva nad tim prostorijama u kojima sam već više od 20 godina?

Plačam sve račune čak i pričuvu?Kako je to moguče ako to nije moje vlasništvo?Mislim s pravne strane gledano?

A ako me suvlasnici hoče izbaciti,dali imam pravo na isplatu naknade za uloženo u te prostorije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija