Jump to content

ovrha isplaćena u cijelosti-ovrhovoditelj ne povlači istu


zlatko.franovic

Preporučene objave

Poštovani, 

zamolio bih pomoć ukoliko je netko upozant s ovim pitanjem. 

Prije 6 mjeseci ovršen sam od strane jednog trgovačkog društva na 6.111,00 kn, što sam prije 14 dana uplatio u cijelosti direktno ovrhovoditelju na račun.

Nekoliko puta sam poslao upit fini i njima zašto je ta osnova sa cjelokupnim iznosom još uvijek na očevidniku. FINA je odgovorila da s obzirom da sam ovrhu uplatio mimo njih da se obratim ovrhovoditelju, jer tek kad o istoga zaprimi nalog za povlačenje može isknjižiti ovrhu ili po odluci nadležnog suda. Obratio sam se i trgovačkom društvu te im proslijedio odgovor od FINA ali niti na jedan e mail nisu odgovorili. 

Što da napravim? Uzimati odvjetnika pa cus dok do nese odluku to može potrajati...postoji li kakva druga opcija ili ih moram utuživati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 minuta, zlatko.franovic je napisao:

Prije 6 mjeseci ovršen sam od strane jednog trgovačkog društva na 6.111,00 kn, što sam prije 14 dana uplatio u cijelosti direktno ovrhovoditelju na račun.

Da li ste uplatiti baš sve - glavnicu, troškove ovršnog postupka i kamate ili samo glavnicu potraživanja?

I imate li dokaz o toj uplati?

prije 15 minuta, zlatko.franovic je napisao:

Obratio sam se i trgovačkom društvu te im proslijedio odgovor od FINA ali niti na jedan e mail nisu odgovorili. 

Da li taj ovrhovoditelj ima punomoćnika koji je dostavio zahtjev za izravnu naplatu FINA-i?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Borbena7 je napisao:

Da li ste uplatiti baš sve - glavnicu, troškove ovršnog postupka i kamate ili samo glavnicu potraživanja?

I imate li dokaz o toj uplati?

Da li taj ovrhovoditelj ima punomoćnika koji je dostavio zahtjev za izravnu naplatu FINA-i?

Da, odvjetničko društvo kojem sam se isto obratio odgovorili su da je moj upit dostavljen trgovačkom društvu

upravo sad, zlatko.franovic je napisao:

Da, odvjetničko društvo kojem sam se isto obratio odgovorili su da je moj upit dostavljen trgovačkom društvu. upaltio sam glavnicu, kamate i troškove, znači sve

 

prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Da li ste uplatiti baš sve - glavnicu, troškove ovršnog postupka i kamate ili samo glavnicu potraživanja? SVE

I imate li dokaz o toj uplati? NARAVNO IMAM DOSTAVIO SAM I ODVJETNIČKOM DRUŠTVU (NJIHOVOM) I DIREKTNO OVRHOVODITELJU

Da li taj ovrhovoditelj ima punomoćnika koji je dostavio zahtjev za izravnu naplatu FINA-i? DA I NJIH  SAM KONTAKTIRAO

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda se obratite tom OD da hitno povuku naplatu sa FINA-e, jer ukoliko to ne naprave u roku koji im ostavite da ćete pokrenuti sudski postupak, a čije troškove će u konačnici isključivo oni snositi s obzirom da ste trenutno ovršeni na temelju ovršne isprave po kojoj nema dugovanja (čl. 50. st. 1. toč. 7. Ovršnog zakona).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Onda se obratite tom OD da hitno povuku naplatu sa FINA-e, jer ukoliko to ne naprave u roku koji im ostavite da ćete pokrenuti sudski postupak, a čije troškove će u konačnici isključivo oni snositi s obzirom da ste trenutno ovršeni na temelju ovršne isprave po kojoj nema dugovanja (čl. 50. st. 1. toč. 7. Ovršnog zakona).

Hvala vam puno na Vašim odgovorima i savjetu!

Srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija