Jump to content

Razvrgnuce suvlasnistva i ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju

karlla2

Preporučene objave

prije 2 sati , karlla2 je napisao:

Kao vlasnica 1/3 stana pokrenula sam postupak razvrgnuca, drugi suvlasnik koji je vlasnik druge 2/3 govori da ce ubrzo sklopit ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju s trecom osobom. Zanima me da li mi to moze zakomplicirat postupak razvrgnuca?

Nemoze nikako zakomplicirat postupak,jer ste vi svejedno suvlasnik 1/3.

Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Crnimrav je napisao:

Nemoze nikako zakomplicirat postupak,jer ste vi svejedno suvlasnik 1/3.

Hvala na odgovoru. Zanima me i postoji li realna sansa da se prekine postupak razvrgnuca ako drugi nasljednik nema primanja, dusevno je zaostala osoba ali ocuvane poslovne sposobnosti i to joj je jedina nekretnina? Pise da “suvlasnik može zahtijevati razvrgnuće u bilo koje doba, osim kad bi to bilo na štetu ostalih”) … Odlucila sam se za taj postupak jer me od pocetka osporava kao drugog nasljednika i tek preko odvjetnika sam usla u posjed stana

uređeno: od karlla2

prije 12 sati , karlla2 je napisao:

drugi suvlasnik koji je vlasnik druge 2/3 govori da ce ubrzo sklopit ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju s trecom osobom

Možda Vam to govori, jer bi ta osoba bila voljna za sporazum s obzirom da sklapanjem ovakvog pravnog posla postaje vlasnikom.

prije 7 sati , karlla2 je napisao:

dusevno je zaostala osoba ali ocuvane poslovne sposobnosti i to joj je jedina nekretnina?

Nema skrbnika?

prije 8 sati , karlla2 je napisao:

Hvala na odgovoru. Zanima me i postoji li realna sansa da se prekine postupak razvrgnuca ako drugi nasljednik nema primanja, dusevno je zaostala osoba ali ocuvane poslovne sposobnosti i to joj je jedina nekretnina? Pise da “suvlasnik može zahtijevati razvrgnuće u bilo koje doba, osim kad bi to bilo na štetu ostalih”) … Odlucila sam se za taj postupak jer me od pocetka osporava kao drugog nasljednika i tek preko odvjetnika sam usla u posjed stana

Nemože nikako prekinuti postupak,vi ste suvlasnik 1/3,i to vam niko nemože osporavati.

Apsolutno niko i nikako nemože prekinuti taj postupak,ako se odlučite.To ce vam svaki dobro upuceni odvjetnik reći.

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Možda Vam to govori, jer bi ta osoba bila voljna za sporazum s obzirom da sklapanjem ovakvog pravnog posla postaje vlasnikom.

Nema skrbnika?

Nema jer nije lisena poslovne sposobnosti, jedino prima neku novcanu pomoc od centra 

prije 31 minuta, Crnimrav je napisao:

Nemože nikako prekinuti postupak,vi ste suvlasnik 1/3,i to vam niko nemože osporavati.

Apsolutno niko i nikako nemože prekinuti taj postupak,ako se odlučite.To ce vam svaki dobro upuceni odvjetnik reći.

Tako sam i mislila, ali me zbunilo to sto pise na vise mjesta da ukoliko je razvrgnuce na stetu drugog suvlasnika da se ne moze provesti no osim toga ne pise nista detaljnije o tome

prije 1 sat, karlla2 je napisao:

Nema jer nije lisena poslovne sposobnosti, jedino prima neku novcanu pomoc od centra 

Tako sam i mislila, ali me zbunilo to sto pise na vise mjesta da ukoliko je razvrgnuce na stetu drugog suvlasnika da se ne moze provesti no osim toga ne pise nista detaljnije o tome

Ma neka pise sta god,vi se suvlasnik 1/3,i to vam niko nemože osporavati,i svaki suvlasnik može pokrenuti razvrgnuce.

U vasem slucaju,vjerojatno imate u planu otkupit 2/3 ?

Ili trazite isplatu samo?

prije 20 minuta, Crnimrav je napisao:

Ma neka pise sta god,vi se suvlasnik 1/3,i to vam niko nemože osporavati,i svaki suvlasnik može pokrenuti razvrgnuce.

U vasem slucaju,vjerojatno imate u planu otkupit 2/3 ?

Ili trazite isplatu samo?

S obzirom da sam studentica i nemam primanja ni drugih nekretnina ne mogu je isplatit, a kako ni ona mene ne moze trebalo bi ic na prodaju

uređeno: od karlla2

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...

Važna informacija