Jump to content

poziv na sud


anonimno

Preporučene objave

Lijepo molim Vase misljenje za slijedece:

- optuzen sam po cl 129 st 2 u svezi st 1 KZ-a radi prijetnje susjedu, dogadjaj iz 2004. godine,

- obranu iznio u 01/2006, kad se ovaj nije pojavio, kao sto se nije pojavio niti na drugi poziv suda,

- dolazi novi poziv za rociste pocetkom 03/2007.

 

Da li sam se obavezan pojaviti na sudu buduci sam vec dao obranu, a znam da se ovaj ponovno nece pojaviti jer ne prima sudske pozive?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako se u vašem slucaju radi o kaznenom djelu za koje je predvidjen skraceni postupak primjenjuje se

 

Članak 441. ZKP

 

........

 

(3) Ako okrivljenik ne dođe na glavnu raspravu, iako je uredno pozvan ili mu se poziv nije mogao uručiti zbog neprijavljivanja sudu promjene adrese ili boravišta, sud može odlučiti da se glavna rasprava održi i u njegovoj odsutnosti, uz uvjet da njegova nazočnost nije nužna i da je prije toga bio ispitan ili se očitovao o osnovanosti optužbe.

 

- potrebno je da je dostava poziva za okr. uredna

- da nazočnost okr. nije nužna

- da je prije toga bio ispitan ili se ciitovao o osnovanosti optuzbe

 

kazete da je sve to ucinjeno jedino osteceni ne dolazi..

 

za svaki slucaj, slobodno nazovite sud i trazite suca ciji je predmet i recite da ste poziv dobili, pa pitajte kakva je dostava za ostecenika..i to bi bilo to..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala Xsara, nazvat cu suca pa vidjeti... znam da su te tuzbe za prijetnju tesko dokazive i stvar vjerovanja

 

svatko za sebe kaze da nije kriv, pa i ja, jer ako je tko kome prijetio, to je on meni, samo kad je dosla policija (na moj poziv), on ima vise iskustva s time pa je rekao da sam ja prijetio, umjesto obrnuto

 

i kad sam rekao da sam ih ja zvao, on kaze nije on, nego ja...

 

ma ludo sve, ali rijesti ce se

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija