Jump to content

Prekoračenje duga na tekućem računu.


markojurina2000

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam 22 godine, redovni sam student. Presutno prekoracenje je 1000 kuna. Moj minus je trenutno 2997 kuna (minus s mastercarda je sjeo na tekuci racun). 

Stigla je poruka od Zagrebačke banke da im se javim u poslovnicu. Dosao sam u poslovnicu međutim nista nismo rijesili, zasad su rekli da probam vratiti dok me ne kontaktira neko iz zagrebačke banke za naplatu duga ili tako nesto. 

Zasada ne mogu vratit dug, trenutno nemam posao. Zanima me koje su posljedice i sto slijedi? Kako funkcionira naplata tog duga i ovrha? Najviše me zanima mogu li taj dug naplacivati mojoj obitelji? Jer to nikako ne bi volio. 

Unaprijed hvala. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , markojurina2000 je napisao:

Uredu. Mozete li mi reci kako bi u mojoj situaciji izgledala ovrha? Ne posjedujem nista. 

I dali se racunaju kamate nakon sto me ovrše? 

Ukoliko dođe do ovrhe , tada će prvo pokušati putem FINA-e, kao što je navela cijenjena Borbena. Dakle, blokada računa dok se dug ne otplati, to im je najlakši put.

Što se tiče dodatnih troškova, tu će Vam tada na iznos duga ići i troškovi samog postupka.

Svakako pokušajte pregovarati sa bankom prije nego što dođe do ovrhe jer Vam je ovrha najskuplja moguća opcija.

Vezano za kamate pričekajte nekoga od kolega da Vam ja ne bih dao pogrešnu informaciju.

uređeno: od Slyder
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 22. 11. 2022. u 12:04, markojurina2000 je napisao:

Mozete li mi reci kako bi u mojoj situaciji izgledala ovrha?

Dobili ste odgovor. Ovrha na računima preko FINA-e. Eventualno ovrha na pokretninama, ali tek nakon neuspješne ovrhe na FINA-i.

Dana 22. 11. 2022. u 12:04, markojurina2000 je napisao:

I dali se racunaju kamate nakon sto me ovrše? 

Kamate teku od dospijeća pa do plaćanja, a dug se podmiruje sukladno čl. 172. Zakona o obveznim odnosima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , anonimac33 je napisao:

Možete ukratko opisati kako to u praksi izgleda? Hvala

Na prijedlog ovrhovoditelja sud donosi rješenje o ovrsi na pokretninama. Ovrha se provodi na adresi koju predloži ovrhovoditelj i to na način da sudski ovršitelj dolazi na predmetnu adresu i popisuje svu imovinu koju kao takvu predloži ovrhovoditelj. Takva imovina se smatra zaplijenjena od strane suda, a s ciljem da se naknadno procijeni, proda na dražbi i namiri ovrhovoditeljeva tražbina. Prilikom uredovanja sudskog ovršitelja rješenje o ovrsi se uručuje ovršeniku koju može uložiti žalbu u roku od 8 dana, ali žalba ne odgađa provedbu ovrhe...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uredu. 

Teoretski sto se dogodi ako se ne plati dug? Dakle ne posjedujem nista osim mobilnog telefona i odjece, nekoliko eura u dzepu... 

Slijedi li zatvorska kazna ako se dug ne plati? Dakle dug od cca 500 eura. 

(Dug sam prije  pokusavao vracati koliko sam mogao, to se moze vidjeti po uplatama.) 

Planiram dug vratiti radom, ali ce mi trebati vremena, pa me zanima u koliko velikom problemu jesam? 

Unaprijed hvala. 

uređeno: od markojurina2000
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija