Jump to content

Razbojništvo čl.218 hitno pomoć! hvala unaprijed


anonimno

Preporučene objave

Molim vas pomoć da mi kažete što se može očekivati u ovom slučaju:

Grupa je počinila razbojništvo nad istom kladionicom 2x pri čemu je ukradeno oko 8ooo- 9ooo kn( realni stjecaj).Glavni počinitelj je bio maloljetan i izvršio je ovo kd plastičnim pištoljem.U međuvremenu je postao punoljetan.Jedan pomagatelj je čuvao stražu na ulazu, a drugi je bio vozač koji ih je čekao nedaleko(20-tak m) od kladionice.Oba pomagatelja su bili mlađi punoljetnici.Oni su postupali više iz objesti i solidarnosti,dok je maloljetnik postupao iz neimaštine.Zanima me tretman vozača.On je na nagovor prethodne dvojice sudjelovao u djelu.Prilikom raspodjele plijena "zaradio" je oko 500-tinjak kn.Smatrao je da neće biti okrivljen za kd jer je "samo bio vozač".U međuvremenu se oženio i poslije toga nema ni jedno kd.Njegovo ponašanje se promjenilo.Povremeno radi ali na crno(spominjem radi okolnosti).Prije toga imao je kd posjedovanja extazija ,imao je 18god, bio u centru na provjerama i nikad poslije prilkom pretraga nije utvrđeno da je konzumirao drogu.Extazi je bio "prijateljev" kojega je dotični ostavio u pretincu automobila. on se nije drogirao ali je naravno iz solidarnosti priznao da je njegovo.Hoće li to utjecati na kaznu?

Angažiran je odvjetnik već nakon što je poslana optužnica.Kolika će biti njegova cijena ako još nije bila glavna rasprava ali je radio par podnesaka.Plaćen mu je avans oko 3500 kn.Može li se tražiti od suda da dodijeli odvjetnika po službenoj dužnosti ako se otkaže prethodni prije glavne rasprave ili na samoj glavnoj raspravi jer postoji mogućnost da se angažirani odvjetnik do kraja slučaja neće moći platiti?

Je li moguć uvijet umjesto kazne zatvora u ovom slučaju s obzirom na navedene okolnosti?

hvala unaprijed!!! :-( :bonk: :cry: :thankyou:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Olakotnih okolnosti svakako imas, ali to sto si "samo sjedio u autu i cekao i dobio "samo" 500 kuna" te ne izvlaci od odgvoornosti. Odgovaras kao supocinitewlj (dakle ne kao pomagac!). Posto vas je bilo vise i dobro ste bili organizirani te pocinili to 2 puta pitanje je da li cete se izvuci samo s uvjetnom.

Ono sto si priznao da je ectasy tzvoj je samo lazna solidarnost. Gdje je bio taj tvoj prijatelj kada si ti kusao njegova sranja?! Takodjer bi se trebao upitati da li su ti to pravi prijatelji kada s njima stalno upadas u probleme?!

 

Ako dobijes uvjetnu onda ces dobiti 1 i pol godinu na 4 godine (ili nesto slicno), ali se tome ne nadaj previse. realnije je da ces dobiti 1 godinu i da ces izaci za 8 mjeseci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudi se na Županijskom sudu a ne na maloljetničkom .Je li to bolje ili...?Je li odmah nakon odluke o kazni se ide u zatvor ili...?Kako ide postupak po žalbi? I nisam više sa tom ekipom.Napeto mi je proizvesti nasljednika i skrbit se za obitelj, ali supruga je ... :-D

Ma to su bila pubertetska posla koja mi evo ne daju naprijed nikako.Jesam bio budala, priznajem!ali sad će mi se i to kako odbit o glavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ocito nisi sve rekao ako se sudi na Županijskom sudu. naime županijski je nadležan za st.2 čl 218. Dakle to znači da si korisitio pravo oružje (a ne plastični pištolj kako si mi rekao) ili si upotrijebio (odnosno netko od supočinitelja) silu (npr. udarac ili slično).

drugim riječima ne raduje me što ti se sudi na Županijskom. Glede toga što se ne družiš više s tom ekipom, to ti je olakotna okolnost, a dijete bi također bilo olakotna okolnost. Ipak ako ćeš natjerat ženu da zatrudni samo da bi dobio blažu kaznu, možda se trebaš zapitati o nekakvim osnosvnim stvarima u životu. U Zatvor se ne ide odmah po izricanju presude (osim u slučaju da ti se izrekne 5 godina, što se tebi sigurno neće dogoditi). Tek kada se po žalbi odluči dolazi do mogućnosti za zatvor. U pravilu se čeka nekoliko mjeseci (ponekad i 1-2 godine) na izvršenje kazne zatvora (pod uvjetom da je dobiješ).

 

Jedan savjet koji nevoljko dajem (radim u državnom odvjetništvu), ali ipak ću ti malko pomoći jer mi se čini da si shvatio neke stvari u životu. Važan je odnos prema oštećenicima. Dakle ako se ispričaš ili popraviš štetu (nrp. vratiš dio novca ili sve) velike su šanse da dobiješ uvjetnu. Samo vidi kakve su ti mogućnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja znam samo za plastični pištolj i stvarno nemam pojma i ne sjećam se je li ovaj udario žensku.sigurno znam da joj je prijetio.Ali tada su meni u glavi bile druge stvari i bitno je da smo se tada osjećali ko "ćunke".Znaš ono wow mi smo face.Hehe zato smo i brzo otkriveni.Nisam se puno ni raspitivao kako je to ovaj izveo kada je upao u kladionicu.

A što se tiče moje supruge,nećemo još imati djecu dok ne dobijem pravi posao,ovako na crno nikad nisi siguran.Idem sada na tečaj za profesionalnog vozača pa se nadam da ću naći bolji i sigurniji posao. A i supruga je bijesna radi mojih nepodobština, još uvijek.Mislim da raditi djecu radi olakotnih okolnosti nije u redu.Zamisli da odem u zatvor,i dobijm dijete ili da me supruga čeka doma sa trbuhom.Ma ne pada mi napamt.Mislim da moje buduće dijete ako Bog da, zaslužuje bolje.I da bude stvoreno radi ljubavi,a ne radi olakotnih okolnosti.

Kako bih ja trebao nadoknaditi štetu, jel da to kažem na sudu ili...? Ili da uplatim tiket od 500 kn na par nemogućih pobjeda he he?

Baš sam...,ali eto u svoj ovoj muci nastojim se nasmijati.

Hvala ti na besplatnom pravnom savjetu! Sada nam je već lakše! Ja vjerujem da se dobro dobrim vraća.

Hvala!

je napisao:

Ocito nisi sve rekao ako se sudi na Županijskom sudu. naime županijski je nadležan za st.2 čl 218. Dakle to znači da si korisitio pravo oružje (a ne plastični pištolj kako si mi rekao) ili si upotrijebio (odnosno netko od supočinitelja) silu (npr. udarac ili slično).

drugim riječima ne raduje me što ti se sudi na Županijskom. Glede toga što se ne družiš više s tom ekipom, to ti je olakotna okolnost, a dijete bi također bilo olakotna okolnost. Ipak ako ćeš natjerat ženu da zatrudni samo da bi dobio blažu kaznu, možda se trebaš zapitati o nekakvim osnosvnim stvarima u životu. U Zatvor se ne ide odmah po izricanju presude (osim u slučaju da ti se izrekne 5 godina, što se tebi sigurno neće dogoditi). Tek kada se po žalbi odluči dolazi do mogućnosti za zatvor. U pravilu se čeka nekoliko mjeseci (ponekad i 1-2 godine) na izvršenje kazne zatvora (pod uvjetom da je dobiješ).

 

Jedan savjet koji nevoljko dajem (radim u državnom odvjetništvu), ali ipak ću ti malko pomoći jer mi se čini da si shvatio neke stvari u životu. Važan je odnos prema oštećenicima. Dakle ako se ispričaš ili popraviš štetu (nrp. vratiš dio novca ili sve) velike su šanse da dobiješ uvjetnu. Samo vidi kakve su ti mogućnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema na čemu.

Glede pokrivanja štete. Ako imaš financijske mogućnosti plati dio ili cijeli otuđeni novac ako policija već nije douzela taj novac. Ako jest onda ne trebaš. Obavezno se ispričati oštećenoj iz kladionice (kolko god ona bila opravdano bijesna na suđenju ili se ljutila na tebe ili vrijeđala - ipak je ona ta koju ste orobili!).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija