Jump to content

Prijetnje od strane osbe!!


anonimno

Preporučene objave

Poštovani,

 

U više navrata se jedan moj bivši djelatnik kojem sam bio dužan 50% zadnje plaće (zbog neuspjele naplate dugovanja od tvrtke za koju smo izvodili radove) odlučio na prijetnje meni putem sms poruka, telefonskih poziva, te u 2 navrata i osobno.

U principu se sve svodi na prijetnje tipa: "jel se bojiš mraka?", "imam ja kostolomce" i sl.

E sad, ima li smisla prijaviti ga (kome?) ,te zahtjevati naknadu za pretrpljeni strah??

U međuvremenu sam mu i isplatio kompletnu plaću,jer jsam se naplatio od tvrtke dužnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako Vam i dalje prijeti možete ga prijaviti policiji, a oni bi sa istim trebali obaviti obavjesni razgovor (što bi na njega preventivno trebalo djelovati u smislu da Vam više ne prijeti) ili ako ocijene da ima elemenata KD-a i krim. obradu. Možete otići i u DO i objasniti o čemu se radi pa ako ima elemenata KD "Prijetnja" oni će dalje postupati, nakon što date izjavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izmjenama Kaznenog zakona koje su postale važeće 01. listopada 2006 (dakle otprije 5 mjeseci) prijetnja kakvim zlom (čl.129 st.1) se progoni po privatnoj tužbi. Dakle sami ćete platiti pristojbu za tužbu i svog odvjetnika. Ako uspijete u postupku te troškove bi trebao platiti onaj koji vam je prijetio, ali tu trebate biti sigurni da ćete dobiti.

 

Glede odštete svaki sudac će vas uputiti u građansku parnicu pa vam eto još jednog postupka, s tim da ćete u tom novom postupku morati predujmiti troškove vještačenja (par tisućica kuna).

 

Dakle kad sve zbrojimo okanite se ćorava posla

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija