Jump to content

pitanjce


sofija

Preporučene objave

situacija je sljedeca:

uskoro cu roditi,biti cu samohrana majka.naravno znam tko je otac ali on od pocetka nije pokazao ni najmanje zanimanje za dijete unatoc mojim pokusajima da ga zainteresiram.stoga sam odlucila da ga uopce ne prijavim kao oca.

ne trebam niti njegov novac niti njegovu podrsku.

u slucaju da zeli zakonska prava,neka ode na sud i trazi ih,ja imam tisucu razloga zasto sam tako odlucila (imam cvrste argumente a i dokaze).

u slucaju da pozeli vidjeti dijete,to cu mu normalno dopustiti ali nista vise.

da li postoje neke zakonske odredbe ili nesto sto bi me trebalo spriijeciti da napravim upravo ovako kako sam odlucila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Nema nikakvog zakona kojim bi ti bebi mogla zabraniti oca.

Mozes izjaviti da zbilja ne znas tko je otac bebe ali on te moze tuziti i on moze traziti analizu, sto ce se nakon nekog vremena dokazati i u tom slucaju dosta gubis.

Bilo bi ti najbolje odmah priznati tko je otac i odmah podnijeti sudu zahtjev za skrbnistvo nad bebom, di ce ti dodijeliti skrbnistvo i odrediti minimalna vidanja bebe s ocem (a to si rekla da neces braniti, a i kad navedes argumente sam sud ce dodijeliti minimalne posjete oca). I na kraju tebi ne trebaju njegovi novci ali nek placa za bebu alimentaciju,to je njegova duznost prema bebi ,tako da nemoj svojoj bebi to uskratiti.

I stvarno bi ti najbolje bilo da otac (ako zeli) prizna odmah bebu,nek ona ima upisanog oca,radi bebe.

To je moj savjet, jer sam u istoj situaciji kao i ti,i ovo su savjeti moje socijalne radnice i pravnice.

Ali ti kako zelis..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija