Jump to content

Bez karte u javnom prijevozu


anonimno

Preporučene objave

Početkom 5. mj. mi nastupa apsolutna zastara. Na glavnoj raspravi sam bila na kojoj mi je sutkinja rekla da će biti još jedna na koju će pozvati kontrolora koji mi je napisao kaznu. Usput mi je rekla da mi je pametnije da se inače ne žalim jer ću najvjerojatnije biti kriva, kao kontrolor ima svjedoke, bla bla. Je li mi pametnije otići na tu raspravu kad bude (a rekla je uskoro) pa da mi kaže da sam kriva i da se ja onda žalim pa razvučem to do 5 mj. ili da već sad odugovlačim, kao nema me doma kad dođe poštar i sl. Ako odaberem ovo drugo, mogu li oni donijeti presudu bez da se ja ne pojavim ili će mi opet slati poziv za sud pa dok ga ja ne primim vrijeme teče...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

E stiglo mi je jucer doma da podignem u posti, najvjerojatnije je od suda, nema kaj drugo bit. Prekrsaj je bio 9.5.2005., dakle zastara je 9.7.2007. sto je onaj iza tjedan. Kaj da ja to sad podignem u posti, pa nije valjda da ce me zvat na raspravu sa kontrolorom dan-dva prije zastare. A kaj ak da i zakljuci da sam kriva? Jel se mogu ja onda zalit i kad prodje 9.5. ili ce mi rec, hej nema zalbe to ti je gotov slucaj.

 

Kaj ak ne dignem na posti, vratit ce se njima, kontrolor ce doc na sud, mene nema i reci ce ok, kriva je, ko joj kriv kaj nije dosla.

 

Kaj da radim??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

E stiglo mi je jucer doma da podignem u posti, najvjerojatnije je od suda, nema kaj drugo bit. Prekrsaj je bio 9.5.2005., dakle zastara je 9.7.2007. sto je onaj iza tjedan. Kaj da ja to sad podignem u posti, pa nije valjda da ce me zvat na raspravu sa kontrolorom dan-dva prije zastare. A kaj ak da i zakljuci da sam kriva? Jel se mogu ja onda zalit i kad prodje 9.5. ili ce mi rec, hej nema zalbe to ti je gotov slucaj.

 

Kaj ak ne dignem na posti, vratit ce se njima, kontrolor ce doc na sud, mene nema i reci ce ok, kriva je, ko joj kriv kaj nije dosla.

 

Kaj da radim??

 

Krivo sam napisala, zastara je 9.5.2007.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledaj ovako.

 

Slobodno možeš podići navedenu poštu. Zašto?

 

1. iz tvojih navoda proizlazi da će sutkinja zakazati još jednu raspravu (za koju si vjerojatno dobila poziv).

 

2. Ako je rasprava zakazana nakon 9. 5. 2007. godine, onda na raspravi istakni prigovor zastare. Ukoliko nije odazovi se na raspravu i pobijaj iskaz kontrolora. Možeš odgodit raspravu liječničkom ispričnicom da si taj dan bolesna (tada o tome moraš obavezno obavijestiti sud).

 

još nešto.

 

Ako sutkinja na slijedećoj raspravi zaključi glavnu raspravu, čekaš rješenej koje će ti doći. Podigni rješenej i piši žalbu visokom prekršajnom sudu (pisat će ti u uputi o pravnom lijeku). Uz žalbene razloge, tada obavezno navedi da je nastupila apsolutna zastara i da tražiš obustavu postupka.

 

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

E stiglo mi je jucer doma da podignem u posti, najvjerojatnije je od suda, nema kaj drugo bit. Prekrsaj je bio 9.5.2005., dakle zastara je 9.7.2007. sto je onaj iza tjedan. Kaj da ja to sad podignem u posti, pa nije valjda da ce me zvat na raspravu sa kontrolorom dan-dva prije zastare. A kaj ak da i zakljuci da sam kriva? Jel se mogu ja onda zalit i kad prodje 9.5. ili ce mi rec, hej nema zalbe to ti je gotov slucaj.

 

Kaj ak ne dignem na posti, vratit ce se njima, kontrolor ce doc na sud, mene nema i reci ce ok, kriva je, ko joj kriv kaj nije dosla.

 

Kaj da radim??

 

1. moguće je da je rasprava zakazana dan dva prije zastare i da će sutkinja zaključiti raspravu (kako njoj predmet ne bi pao u zastaru i da nebi ona zbog toga bila prozivana). To te ne mora brinuti jer imaš pravo na žalbu Visokom prekršajnom sudu. U žalbenom roku će sigurno nastupiti zastara tako da ti je dovoljno u žalbu napisati kako je zastara nastupila pa stoga predlažeš da se postupak obustavi.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija