Jump to content

alimentacija do kada

direstraits
 Dijeli

Preporučene objave

U presudi je to formulirano "do kada postoje zakonski uvjeti". Dakle, dok se dijete redovito školuje što znači da ako upiše fakultet kao redoviti student uzdržavate ga sve dok ima status redovitog studenta te godinu dana nakon redovitog školovanja ako se ne zaposli odmah. Za napomenuti je da ćete morati tužiti dijete kada prestanu uvjeti za uzdržavanje pa će sud tada po tom pitanju donijeti presudu da više ne morate uzdržavati.

Dijeli na drugim stranicama

Jesi sigurna da treba tužiti? A tko će vratiti iznos preko zakonskih okvira uplaćenih alimentacija?

Neću valjda tužiti dijete da mi vrati desetke tisuća kuna preplaćenih alimentacija jer ću se dobro naplaćati dok sud donese takvu presudu od nastupanja oklonosti za neplaćanje. Mislim da nisi u pravu. :-D

Nema te priče kod nas, ali nismo o tome govorili, već o tome kako prestaje obveza uzdržavanja. Ja mislim da prestaje kad se ispune zakonski uvjeti, npr. 1 god. nakon školovanja ili kad se dijete zaposli (a navršilo je 18.god). Prekomplicirano je da se mora tužiti za prestanak....logičnij eje da uzdržavni tuži ako mu ti ne plaćaš bez osnova.

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

• No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

No members to show

• Napravi novi...

Važna informacija