Jump to content

Obavijest ovršeniku

anonimno
 Dijeli

Preporučene objave

Javni bilježnik kojemu sam dao prijedlog za ovrhu mi javlja kako se prijedlog već 2 puta vraća sa adrese na koju je poslano.Kasnije saznajem da poštar u dosluhu sa ovršenikom dostavlja riješenje sa pečatom neuručeno tj.nema nikoga.Kako to riješiti u ovom slučaju ali i u svim slučajevima kad se riješenje vrati, a ovrha ide putem javnog bilježnika, mada se službena adresa ovršenika vodi na toj adresi.Dali ima kao i kod suda kad se izvjesi na oglasnoj ploči nekakav postupak da se proglasi uručenost.

Molim pomoć.

Dijeli na drugim stranicama

na oglasnu ploču suda se stavlja obavijest ako je ovršenik pravna osoba, pogledaj čl.8. OZ-a, ali za fizičke osobe je to zaista problem.

Ja isto tako imam porblema s tim dostavama, iako je ovršenik prijavljen na toj adresi koju navedem u ovršenom prijedlogu, stvarno ne znam kako se tome može stati na kraj... :-?:-?:-?

ja vodim ovrhe protiv ovrsenika koji su fizicke osobe... nakon sto sam provjerio u mupu 8 a velika vecina ih je imala isto prebivaliste koje je navedeno i u prijedlogu za ovrhu) nisam imao nikakvog izbora osim sto sam dobio od HZZMO-a podatak o tome gdje ovrsenik radi te dostavio te podatke javnom biljezniku koji je rjesenja dostavio na adresu poslodavca... takva dostava je valjana

• 9 mjeseci kasnije...

ima praksa, ja sam tražila privremeneog zatupnika. Trošak objave u NN je mislim 350 kn. ali sam znala da mi ovršenik prima mirovinu, pa sam išla na tu soluciju, jer ako se ide na pokretnine, sumnjam da će se moći naplatiti. I pred cca 2 mjeseca čovijek je došao i platio da mu se ne skida s mirovine, odmah se pojavio. Tako da eto može to. Ili javnobilježnička dostava, to je nešto jeftinija opcija mislim barem.

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...

Važna informacija