Jump to content

Svea ekonomi


Zgsleeper

Preporučene objave

prije 15 sati , Zgsleeper je napisao:

Postovani, dobio sam danas prijedlog za ovrhu za neki dug prema Optima telekomu iz 2017, jel ima smisla se pozivati na zastaru ili ne? Unaprijed hvala

Ja sam isto danas dobila ovrhu od Optime za račun iz 2016. godine. Zvala sam odvjetnički ured koji šalje prijedlog za ovrhu i oni su mi potvrdili da zastara nastupa nakon godinu dana. Žalite se Telemachu, koji je sad vlasnik Optime, na mail prigovori@telemach.hr i žalite se firmi koja ima njihovu punomoć za naplatu duga na mail pravni@sveaekonomi.hr 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Fantom78 je napisao:

Ja sam isto danas dobila ovrhu od Optime za račun iz 2016. godine. Zvala sam odvjetnički ured koji šalje prijedlog za ovrhu i oni su mi potvrdili da zastara nastupa nakon godinu dana. Žalite se Telemachu, koji je sad vlasnik Optime, na mail prigovori@telemach.hr i žalite se firmi koja ima njihovu punomoć za naplatu duga na mail pravni@sveaekonomi.hr 

Svakako u rokovima pisati i prigovor jer to što ste im se obratili mailom ne znači da Rješenje o ovrsi neće postati pravomoćno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Zgsleeper je napisao:

Dobio sam od javnog bilježnika, dug je za internet usluge na firmu koju sam zatvorio prije par godina. Datira iz 2017 godine

Zastara teče od dana dospijeća.

prije 18 sati , Zgsleeper je napisao:

jel ima smisla se pozivati na zastaru ili ne?

Prigovor zastare se ulaže na rješenje o ovrsi.

prije 3 sati , Fantom78 je napisao:

oni su mi potvrdili da zastara nastupa nakon godinu dana

Od dospijeća koji je naznačen na računu.

prije 3 sati , Fantom78 je napisao:

Žalite se Telemachu, koji je sad vlasnik Optime, na mail prigovori@telemach.hr

Ovo nema nikakvog smisla, jer je rok za ovaj prigovor prošao.

prije 3 sati , Fantom78 je napisao:

žalite se firmi koja ima njihovu punomoć za naplatu duga na mail pravni@sveaekonomi.hr 

Ovo ima još manje smisla.

Jedino je učinkovito pravovremeno tj. u roku od 8 dana od zaprimanja uložiti prigovor na rješenje o ovrsi koje dostavlja javni bilježnik i koji se prigovor dostavlja isključivo tom javnom bilježniku. Svako drugačije postupanje će dovesti do pravomoćnosti rješenja o ovrsi.

prije 44 minuta, Bonaparte je napisao:

Svakako u rokovima pisati

Upitno je, da li je rok za prigovor uopće počeo teći, odnosno da li su zaprimili samo poziv za plaćanje u roku od 15 dana, a po Prijedlogu za ovrhu ili su zaprimili rješenje o ovrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Borbena7 je napisao:

Zastara teče od dana dospijeća.

Prigovor zastare se ulaže na rješenje o ovrsi.

Od dospijeća koji je naznačen na računu.

Ovo nema nikakvog smisla, jer je rok za ovaj prigovor prošao.

Ovo ima još manje smisla.

Jedino je učinkovito pravovremeno tj. u roku od 8 dana od zaprimanja uložiti prigovor na rješenje o ovrsi koje dostavlja javni bilježnik i koji se prigovor dostavlja isključivo tom javnom bilježniku. Svako drugačije postupanje će dovesti do pravomoćnosti rješenja o ovrsi.

Upitno je, da li je rok za prigovor uopće počeo teći, odnosno da li su zaprimili samo poziv za plaćanje u roku od 15 dana, a po Prijedlogu za ovrhu ili su zaprimili rješenje o ovrsi.

Dobio sam prijedlog ovrhe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, da ne otvaram novu temu, i ja trebam pomoć u vezi Svea ekonomi i Optima...

dobili smo danas prijedlog za ovrhu i plaćanje 4.000kn u roku 15 dana za 5 neplaćenih računa ugovora za optima internet+tel. koji su bili od 02.2020. do 07.2020. tj. do kraja ugovora oko 133kn svaki. Zatvorili smo obrt, na koji su glasili ti računi, u vrijeme korone početkom 02.mjeseca 2020. i više nismo smjeli ni do te lokacije bivšeg unajmljenog sjedišta obrta i nikad nismo ni primili te račune i nismo ih ni platili. Sada iz vedra neba stize velika ovrha na ime fizičke osobe koja je bila nekada vlasnik toga obrta i sad da li je tu moguce primjeniti zastaru od godinu dana (ili ona vrijedi samo za fizičke osobe) po čl.232 ZOO ili je tri godine po čl.226 ZOO-Povremene tradžbine ili nešto drugo

Da li se isplati uložiti prigovor bilježniku, jer je prijedlog ovrhe došao, naravno, u najgore moguće vrijeme besparice, da li bi se mozda taj proces oduzio pola godine i došlo do zastare tj.3godine, ili bismo samo time bespovratno izgubili još novca.

hvala i lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 24. 12. 2022. u 11:52, 0917788 je napisao:

dobili smo danas prijedlog za ovrhu i plaćanje 4.000kn u roku 15 dana za 5 neplaćenih računa ugovora za optima internet+tel. koji su bili od 02.2020. do 07.2020. tj. do kraja ugovora oko 133kn svaki

Da li je tu došlo do raskid obveznog ugovora? Što je naznačeno kao vrijeme dospijeća u ispostavljenom prijedlogu za ovrhu?

Dana 24. 12. 2022. u 11:52, 0917788 je napisao:

Zatvorili smo obrt, na koji su glasili ti računi, u vrijeme korone početkom 02.mjeseca 2020. i više nismo smjeli ni do te lokacije bivšeg unajmljenog sjedišta obrta i nikad nismo ni primili te račune i nismo ih ni platili.

Na koga glasi Izvod iz poslovnih knjiga?

Dana 24. 12. 2022. u 11:52, 0917788 je napisao:

da li bi se mozda taj proces oduzio pola godine i došlo do zastare tj.3godine,

Zastara je prekinuta podnošenjem prijedloga za ovrhu javnom bilježniku.

Dana 24. 12. 2022. u 11:52, 0917788 je napisao:

Da li se isplati uložiti prigovor bilježniku

Prigovor se ulaže na rješenje o ovrsi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 06. 01. 2023. u 7:31, Baletan je napisao:

Dali izjava o suglasnosti ima rok važnosti.

 

Dana 07. 01. 2023. u 8:36, Baletan je napisao:

S obzirom da se izjava o suglasnosti do 2011 tretira kao obična zadužnica rok je 5 godina a solemizirana rok zastare je 10 godina.

Rok važnosti (valjanosti), nije isto što i rok zastare ovršne tražbine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

Ako može pomoc, imala sam 2 ovrhe za kredit i minus. Koje su maknute za vrijeme korone. Otkupljuje ih svea od firme return to bussines. Imala sam dogovor da sa rtb uplacujem mjesecnu ratu i da mi ne ide kamata. Kad su predali dug svei pisalo je da uvjeti sporazuma ostaju isti. Ja uplacujem za 10 mjeseci unaprijed. Nakon 6 mjeseci me zovu iz svea da mi je sporazum prekinut zbog toga što nije uplacivano mjesecno. Obracunaju mi kamate za sve to razdoblje. Izuzetno bezobrazni, napadačkim tonom i pristupom. Za dva dana mi je račun ovršen bez da sam dobila ikakvu obavijest ili prijedlog, rješenje o ovrsi. Ama baš ništa. Niti telefonski nije spomenuta ovrha. Jeli to zakonski i što mogu poduzeti. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovani!

Molim za informaciju. 2021.podigao sam pozajmicu u Ferratumu u iznosu 4000kn. Od toga sam vratio pola i pola jamcu Sia Depu. Ostatak nisam vratio. I dobio sam rjesenje da je dug preuzeo Svea Ekonomi. Pokusavam sam se njima dogovoriti no uzalud drski su neugodni i danas kada sam zvao radi dogovora dok vidim hocu li nesto moci podici u svojoj banci neugodno i bezobrazno je rekla sad bas saljemo na ovrhu jer vas se vise nece cekati. Sto mi je ciniti i kako da rijesim ovo bez ovrhe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Martin94 je napisao:

A mozete li mi jos reci na koji nacin i kako se moze sudu predloziti odgoda postupka?

Pisanim putem kao odgovor na pismeno koje već zaprimite od suda.

prije 8 sati , Martin94 je napisao:

I da li Fina odma sjeda na racun ili mozda oni mogu pozvati svoje ovrsitelje u kucu?

FINA-a nikome ne sjeda na račun već Vas ovrhovoditelj može ovršiti preko novčanih sredstava, a koju ovrhu provodi FINA-a.

Ne postoje "svoji ovršitelji" već ovrhu na pokretninama provodi sud, a za njega posreduju isključivo sudski ovršitelji.

prije 8 sati , Martin94 je napisao:

Iako ja imam stalno primanje u banci

Ako bi se naplaćivali tj. ako ne bi bili u redu čekanja, onda nema razloga za promjenu predmeta i sredstva ovrhe na pokretninama.

prije 8 sati , Martin94 je napisao:

Postoji li mogucnost zastare na takve stvari?

Daleko ste od rješenje problema, ako računate na zastaru.

U svakom slučaju kada vidite na temelju kave isprave su pokrenuli postupak, tada možete računati zastarni rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, Martin94 je napisao:

Postoji li mozda jos neki dan kako bih se zastitio,

Ne, osim da podmirite dug u cijelosti.

prije 19 minuta, Martin94 je napisao:

koliko dugo treba rijesenju da stigne od suda? I

Nema pravila.

prije 20 minuta, Martin94 je napisao:

I sto ako u meduvremnu podmirim dugovanje a Svea Ekonomi vise ne odgovara na pozive?

Nisu Vam dužni odgovoriti na poziv, a na raspolagu imate pravne lijekove ukoliko pokušaju prisilno namiriti podmireni dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija