Jump to content

je li kano za traženje braniteljske invalidnosti


anonimno

Preporučene objave

je napisao:

u mirovini sam kao državni (policijski) službenik. imam priznat braniteljski staž. obolio sam 1995.g i još uvijek se liječimali nisam na vrijeme podnio zahtjev za priznavanje invalidnosti. postoji li još uvijek pravo za to. molim ako netko zna što učiniti da odgovori.

Ako je u pitanju oboljenje, rok za podnošenje zahtjeva istekao je 31.12.2005. (formalno - možeš podnijeti zahtjev, ali će ti biti zaključkom odbačen kao nepravodoban).

Za zatočenje, ozljeđivanje i ranjavanje nema roka.

Ako si do sada podnosio zahtjev (bez obzira po kojoj osnovi) pa si bio odbijen jer ti je utvrđena invalidnost manja od 20%, nakon isteka dvije godine od konačnog rješenja možeš podnijeti zahtjev za utvrđivanje novog % oštećenja organizma zbog pogoršanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko ja znam a znam da je u Splitu ponovno oformljena pretkomisija za tvoje navedeno koja ti odlučuje da li je bolest nastala za vrijeme rata a ako prođeš tu pretkomisiju onda ideš na prvostupanjsku s obzirom na mjesto tvog prebivališta i tamo bi tribalo biti isto.Pridaj papire pa čekaj poziv.Sigurno će ti odgovoriri ministarstvo branitelja. :-):-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samsung je napisao:

Koliko ja znam a znam da je u Splitu ponovno oformljena pretkomisija za tvoje navedeno koja ti odlučuje da li je bolest nastala za vrijeme rata a ako prođeš tu pretkomisiju onda ideš na prvostupanjsku s obzirom na mjesto tvog prebivališta i tamo bi tribalo biti isto.Pridaj papire pa čekaj poziv.Sigurno će ti odgovoriri ministarstvo branitelja. :-):-):-)

Riječ je o vještačenju u zdravstvenoj ustanovi od strane stručnog tima te ustanove koje treba utvrditi da li je bolest moguća posljedica sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske. Navedeni stručni tim provodi vještačenje samo u iznimnim slučajevima ako prvi nalaz o liječenju oboljenja potječe iz razdoblja nakon deset godina po prestanku sudjelovanja u obrani suvereniteta RH.

Međutim, stručni tim će navedeno vještačenje provesti samo pod uvjetom da je odgovarajući zahtjev za priznavanje statusa HRVI po osnovi oboljenja podnesen zaključno do 31.12.2005. godine.

Dakle, ako sada podnese zahtjev za priznavanje statusa HRVI po osnovi oboljenja neće ići na vještačenje ni kod tog stručnog tima ni kod Prvostupanjskog liječničkog povjerenstva, jer ne ispunjava navedeni uvjet o razdoblju u kojem je trebao podnijeti zahtjev.

BTW točno je da je navedeni stručni tim u Splitu (nakon dosta natezanja materijalne naravi na relaciji MOBMS-doktori) oformljen i da je započeo s radom u studenom 2005. Ali ta činjenica ništa ne mijenja na stvari u ovom slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Ako je slučaj ovakav ?

97.god. sa bio na komisiji (povreda) i dobijem manje od 20%.Da li mogu na pogoršanje vida usljed povrede koja je bila za vrijeme rata sad podnijet zahtijev jer nisam do onog roka?(za ono 2.god. ponovo nisam znao jer su onda svi šutili ko kurve)

Pozdravljam ove sadašnje! :-x

Možeš, s tim da imaš na umu da će nadležna komisija cijeniti da li je ev. utvrđeno pogoršanje vida od zadnjeg pregleda (1997.) uzrokovano i u kojoj mjeri ozljeđivanjem za vrijeme DR.

Ako se utvrdi da je došlo do pogoršanja (koje daje 20% ili veći invaliditet) i da je isto u uzročnoposljedičnoj vezi sa navedenim ozljeđivanjem trebaju ti, sukladno članku 5. Zakona, priznati status HRVI.

Također, komisija može utvrditi da je kod tebe došlo do pogoršanja vida, ali da isto nije uzrokovano navedenim ozljeđivanjem u DR, što moraju obrazložiti sukladno čl. 12. Pravilnika. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morski vuče ja se izvinjavam jer vidim da nisam dobro objasnio.Naime kad su me odbili 97. na komisiji nisam bio radi oka nego noge ,a za oko nisam znao da mogu tražiti invalidnost pa sam mislio na temelju te odbijenice sad pokušat jer je došlo do pogorršanja vida. Jeli to sad moguće jer je rok za oboljenja prošao?

Hvala! :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Morski vuče ja se izvinjavam jer vidim da nisam dobro objasnio.Naime kad su me odbili 97. na komisiji nisam bio radi oka nego noge ,a za oko nisam znao da mogu tražiti invalidnost pa sam mislio na temelju te odbijenice sad pokušat jer je došlo do pogorršanja vida. Jeli to sad moguće jer je rok za oboljenja prošao?

Hvala! :-(

U tom slučaju samo noga "igra" u postupku utvrđivanja novog % oštećenja organizma zbog pogoršanja. Vezano za rok podnošenja zahtjeva za priznavanje statusa HRVI-a po osnovi oboljenje je već sve rečeno:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija