Jump to content

Ovršna isprava


bivan

Preporučene objave

Ovršna isprava općenito na imovinu ovršenika od 11 mj 2012. godine. Bila ativna na Fini do 2018. god (isknjižena radi nemogućnosti izvršenja). 2021 godine ovrhovoditelj pokreće novu ovrhu promjenom sredstva ovrhe prodaja nekretnine što općinski sud potvrđuje. Na istu sam se žalio 2022. god pa županijski sud ne prihvaća tj odbija tu novu ovrhu. Sada imam spoznaju da je ovrhovoditelj aktivirao prvotnu ovrhu općenito na imovinu ovršenika kod HZMO i na redoslijedu je čekanja od 19.12. 2022. godine.
Molim pomoć može li to tako

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, bivan je napisao:

S obzirom da je prošlo više os 10 godina što je sa zastarom

U ovršnom postupku nema apsolutne zastare i zastarni rok se prekida s radnjama ovrhovoditelja s ciljem namirenja, a po prekidu zastarnog roka on teče iz početka. 

Vi se uvijek možete pozvati na zastaru, a istu treba dokazati u parničnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Dana 22. 01. 2023. u 13:44, bivan je napisao:

Hvala

Može pomoć, nakon utvrđenih novih činjenica za ovrhu iz 2012 godine saznao sam da je ta ovrha sada na FINI jer si mi ovaj mjesec uzeli novce, pa sada opet pitanje kako ponovno ista ovrha iz 2012 godine koja je 2018. godine čl 12 Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima  "isknjižena" iz FINE sada ponovno aktivna i naplaćuje se ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , bivan je napisao:

pitanje kako ponovno ista ovrha iz 2012 godine koja je 2018. godine čl 12 Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima  "isknjižena" iz FINE sada ponovno aktivna i naplaćuje se ?

Po prijedlogu ovrhovoditelja ide ponovni pokušaj naplate duga preko ovrhe na novčanim sredstvima koju provodi FINA-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novi prijedlog ovrhovoditelja iz 2022 god za koji su mi u FINI dali informaciju nisam dobio od nikoga niti od FINE niti od ovrhovoditelja, a FINA mi je jučer samo dala Zahtjev za nastavak provedbe ovrhe od ovrhovoditelja u kome se navodi da i postoji novi ugovor o cesiji od 2020. god i spominje se i nova oznaka OV xxxx /2020  a FINA sve to vodi pod brojem Ovrxxxx/2012 i po kojoj su mi uzeli novce. Kakva su to postupanja papiri idu i rade svoje ja ne moram ništa znati a na pitanje kolika je vrijednost ovrhe glavnica kamate i tko zna što još U FINI kažu da nemaju drugih mogućnosti davanja informacije osim što su mi dali prije navedeni "Zahtjev...."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, bivan je napisao:

Kakva su to postupanja papiri idu i rade svoje

Nisu u pitanju papiri već ovršna isprava. Vama nitko ne brani da podmirite dug i takvo je stanje godinama. Isto kao što vjerovniku nitko ne brani da pokuša na odabranom predmetu i sredstvu ovrhe namiriti svoju tražbinu. Ako smatrate da ste zakinuti imate na raspolaganju pravna sredstva po čl. 210. OZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija