Jump to content

Problem sa susjednom zgradom tj. predstavnikom stanara


PROZAC

Preporučene objave

Dobar dan! Zivimo uobiteljskoj kuci i 3 smo vlasnika. Parcela je uska i dugacka, prvo je vrt, kolni prilaz kuci, veca kuca, dvoriste pa dvorisna kucica. Doslovno od medje su nam napravili osmerokatnicu kojoj se ne moze nikako prici osim pjeske. Dogodilo se to da su trebali popravljati duz cijele zgrade dio ispod krova za sta nas je predstavnik stanara zamolio da dozvolimo da dodje kanion sa kosarom da digne radnike gore da to poprave i mi smo mu dozvolili da moze sa kamionom doci do dvorista cca 80 m ali ne i na dvoriste posto je ispod dvorista “suplje” jer je ukopana vagon cisterna s cca 20 000 litara loz ulja, a deka dvorista je pukla tj pukao je armirani beton kao i zeljezo u njemu i visi, bojimo se da se ne urusi pa ni sa svojim osobnim autima ne idemo na dvoriste. Uvijek smo bili dobri sa svim susjedima i sve u dogovoru radili i pomagali koliko god smo mogli, nikad nikakvih problema. I tako se dogovorimo s njim da moze ali samo do dvorista. Naravno cim je kamion usao u parcelu i popravio dio gdje nije bilo opasnosti od veceg ostecenja, osim sto su unistili cvijece i vrtne svjetiljke (sto je obecao popraviti ili nadoknaditi stetu), predstavnik stanara poceo je decke zvati da sam nek dodju s kamionom na dvoriste i da se ne obaziru na mene kao vlasnika i sam nek se dopeljaju na dvoriste bez obzira sto im to nismo dozvolili. Izasla sam van i ponovno mu rekla da ne dozvoljavam da se teskim kamionom staje di he deka puknuta, samo je prema meni odmahnuo rukom, bezobrazan bio i radio po svojem. Posjedujem snimku di je osobno rukom pokazivao vozaci da slobodno doveze kamion i da se na mene ne obazire. Jako je bio bezobrazan i ponasao se kao da je on vlasnik i radio i unistavao sve oko sebe. Sretna sam da kamion nije propao jer bi se urusila i moja prastara dvorisna kucica bez temelja ispod koje je podrum i ulazak u tu prostoriju di je cisterna s loz uljem, da ne spominjem na plinske boce u kuci, njega to nije diralo. Da je kamion propao, a vjerujem da je ostecenje nakon toga jos i vece, da se zapalilo loz ulje i nedaj Boze plinska boca, ne samo da bi mi letiliu zrak nego i njegova zgrada. Cak su mu i decki iz kamiona rekli da je trebao za takav posao zvati alpiniste a ne njih kako sam mu i ja rekla prije nego ih je angazirao. Unistili su sve od bilja i svjetiljki jer je kamion sirok ko i nas kolni put, a straha sam se nauzivala za 3 zivota. Kak su otisli, tak su sve i ostavili zgazeno i unisteno. Mene interesira da li mogu za ubuduce mu zabraniti da sa naseg posjeda bilo sto radi na svojoj zgradi s obzirom da su ju skoro na medji napravili i ne mogu do nje nego samo ko pjesaci kroz jedan ulaz u zgradu? Ne zelim vise da je netko bezobrazan i bahat jer sam mu htjela pomoci da si popravi zgradu osim zadnjih tri metra jer drugacije ne moze sve popraviti ako kamionom ne udje skroz na nase dvoriste? Sta ce biti ako opet bude potres pa mi se dvoriste urusi, jer su ga oni jos vise ostetili jer nemoguce ako je deka puknuta i zeljezne cijevi vidljive golim okom da su pukle i vise iz deke, da ju nisu jos vise ostetili… reci ce da je potres kriv a ne oni s teskim kamionom! Uostalom zbog njegovog bezobraznog ponasanja ne zelim ga vise ni blizu ograde kamoli kuce a da dvoriste ne spominjem. Sta napraviti da mu se zabrani pristup nasoj parceli? Nije me vise briga kako ce svoju zgradu odrzavati, jednostavno ne zelim vise s njima imati posla dok god se ponasaju ko da su bogom dani i rade protivno volji vlasnika! Da li morama angazirati odvjetnika sto mi je velika stavka s obzirom da sa penzioner. I kako mu dati do znanja da popravi sve sto su kamionom zgazili i unistili? Ne samo da su stali na pocetku dvorista nego mi dosli skroz do prozora!
unaprijed hvala na odgovoru i savjetu

Lp

D0420C73-5899-4A48-ABEB-821BA575F1BB.jpeg

06CCDCD5-0D11-4786-B0E9-0DAF1FF188A2.jpeg

06E813A1-B7DD-466F-AB94-2FE056BC8F88.jpeg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , PROZAC je napisao:

Mene interesira da li mogu za ubuduce mu zabraniti da sa naseg posjeda bilo sto radi na svojoj zgradi

Naravno da možete i uputiti ga na čl. 107 Zakona o vlasništvu pa neka traži da sud u izvanparničnom postupku odredi pristup na vaše ali će on, uzevši u obzir sve okolnosti, odrediti na koji način, u kojem vremenskom roku i što s eventualnom štetom i naknadom za korištenje tuđe nekretnine. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija