Jump to content

dont let me down


anonimno

Preporučene objave

pozdrav svima,

i ja imam pitanje na koji mi treba kvalitetan odgovor kao polazišna točka za daljnje postupanje..naime još u proljeće 91.kao pripadnik tadašnje JNA i tada počinje moja ratna kalvarija,iz iste sam se izvukao u rujnu 91,a do tad sam bio u istočnoj Slavoniji više puta i doživio svakojaka sranja.kad sam došao doma nakon 7 dana prijavio sam se kao dobrovoljac u ZNG,međutim sudbina me odnijela i u HOS i snjima po cijeloj lijepoj našoj ,ali i šire.Da skratim ,1993.mi je dijagnosticiran tada zvani PTSD (PTSP),međutim ja sam to skrivao ko zmija noge i nastavio po starom.Izdržao sam do 94, kad sam ostavio oružje.Nemoram ni govoriti da 3/4 mog ratnog puta nisu nigdje evidentirani.za Oluje priključio sam se lokalnoj domobranskoj postrojbi i bio tamo 10-tak dana,ni to nije evidentirano ,al nema ni veze.Opet ja kažem "zbogom oružje"i izdržim do ljeta 96.kad se prijavim na GNS za gard.brigadu.Tu radim i dan danas i nemam ni dana bolovanja i u principu ne želim ići u mirovinu jer mi je očito vojska u krvi,međutim počinjem osjećati ,psihičke tegobe,strašna nervoza,nestrpljivost, i snovi vezani za rat koji me nisu proganjali gotovo 10 godina.Sad se sve to polako vraća.Za sad uzimam blage sedative(na recept),ali se bojim ako se stvari pogoršaju i ako budem morao na bolovanje i proglase me nesposobnim za DVS,da li ja mogu tražiti status HRVI na temelju liječničke dokumentacije iz 93.(ako mogu recite mi kako) još jedno pitanje na kraju ovog predugačkog posta,kako "srediti" ratni put,jer je dosta ekipe zaginulo ili se vratilo u rodni kraj,a ja se nekih sjećam samo po nadimku...

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tijelo nadležno za utvrđivanje status HB za bivše pripadnike HOS-a nadležni je Ured za obranu (prema mjestu prebivališta).

Kao i u postupku utvrđivanja statusa HB, tako i u postupku izdavanja ratnog puta nadležno tijelo se obraća udruzi HOS-a (valjda će ti netko dati adresu jer je ja ne znam) koja im dostavlja podatke o tvojoj pripadnosti / razdobljima / dužnostima i zadacima koje si izvršavao kao pripadnik HOS-a.

 

Što se tiče drugog pitanja (da li možeš pokrenuti postupak za priznavanje statusa HRVI-a po osnovi oboljenja), vidi: http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=14030&forum=33&9

 

Međutim, bez obzira na postupak ostvarivanja statusa HRVI-a, moj ti je savjet da status HB-a reguliraš što prije (i za HOS i za domobransku postrojbu), jer kako vrijeme odmiče to je sve teže napraviti. Isto vrijedi i za opis ratnog puta, pokušaj se sam obratiti udruzi HB pripadnika HOS-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stari moj najprije otiđi do doktora da ti sve to lijepo pogleda jer nisi ti to dobio u Minhenu koliko vidim nego kao i nas dosta koji smo branili ovu zemlju pa se stoga nemaš čega bojati a kamoli sramiti.Pošto kažeš da nema ratnog puta onda ćeš morati pronaći svoje suborce koji će ti biti svjedoci ali sve to i ratni put sam sastavi te ga ovjeri kod bilježnika kao svoju izjavu koju će isto tako potvrditi i tvoji prijatelji.Kad to napraviš odnesi u ministarstvo branitelja pa će ti oni dati savjete kako ćeš dalje.SRITNO. :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija